first fixed slider

SYSTEM ZNAKOWANIA PRODUKTÓW POD WZGLĘDEM ICH WPŁYWU NA ŚRODOWISKO I SPOŁECZNOŚCI, ABY UŁATWIĆ KONSUMENTOM DOKONYWANIE BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONYCH WYBORÓW

W Garnier przykładamy szczególną wagę do zwiększania transparentności informacji na temat naszych produktów.

zmniejszamy impact produktów na środowisko

PREZENTUJEMY SYSTEM ZNAKOWANIA PRODUKTÓW POD WZGLĘDEM ICH WPŁYWU NA ŚRODOWISKO I SPOŁECZNOŚCI (PIL: Product Impact Labelling)

Jednym z zielonych zobowiązań Garnier w ramach programu Green Beauty jest poprawa profilu środowiskowego i społecznego naszych produktów. Zależy nam również na tym, aby dać konsumentom dostęp do niezbędnych informacji na ten temat, aby mogli dokonywać bardziej zrównoważonych wyborów. Dlatego opracowaliśmy innowacyjny i transparentny system oznaczeń, który w prosty sposób wyjaśni i pozwoli porównać wpływ naszych produktów na środowisko i społeczności.
System znakowania produktów Garnier pod względem ich wpływu na środowisko i społeczności ruszył w czerwcu 2020 roku. W pierwszej kolejności objął kosmetyki do pielęgnacji włosów: szampony, odżywki, maski, olejki oraz produkty bez spłukiwania.  

Dowiedz się więcej...

ZAUFAJ OPINII EKSPERTÓW

Metodologia systemu znakowania produktów pod względem ich wpływu na środowisko i społeczności została opracowana we współpracy z jedenaściorgiem ekspertów i zgodnie z europejskimi standardami śladu środowiskowego produktów (Environmental Product Footprint), których celem jest redukcja wpływu produktów i usług na środowisko, biorąc pod uwagę różnorodne kryteria. Nasz system uzyskał również pozytywną opinię Bureau Veritas Certification, niezależnej firmy audytorskiej, która działa na całym świecie.

- Dowiedz się więcej o metodologii (pełna wersja dokumentu, skrócona wersja)
- Przeczytaj oświadczenie Bureau Veritas

Zielony system znakowania produktów - Bureau Veritas
PIL spolonizowany content block

ZIELONY WYNIK

Wartość „całkowitego wpływu na środowisko” jest sumą wszystkich czynników, które mogą mieć wpływ na środowisko w trakcie cyklu życia produktu, przedstawiona w prosty i zrozumiały dla konsumentów sposób. Czynniki brane pod uwagę przy obliczaniu całkowitego wpływu na środowisko to m. in. produkcja składników, produkcja opakowania, produkcja samego produktu, jego użytkowanie (w tym ilość wykorzystywanej ciepłej wody i biodegradowalność formuły) oraz utylizacja opakowania.

Każdy produkt jest oceniany w skali od A do E, gdzie A oznacza kosmetyk najlepszy w swojej klasie pod względem wpływu na środowisko i społeczności. Przeanalizowaliśmy tysiące produktów Grupy L’Oréal, aby stworzyć najlepszą metodologię oznaczeń. Na ostateczny wynik składa się 14 czynników środowiskowych: od pozyskiwania surowców, poprzez produkcję, transport, aż po korzystanie z produktu końcowego i jego utylizację.

ŚLAD WĘGLOWY I ŚLAD WODNY

Ślad węglowy i ślad wodny to dwa najistotniejsze czynniki przy ustalaniu wpływu kosmetyków na środowisko. Stanowią one średnio 2/3 wartości całkowitego wpływu na środowisko produktów kosmetycznych.

W sekcji „Wpływ na środowisko i społeczności” przy opisie produktu znajdziesz więcej informacji na temat warunków produkcji danego kosmetyku, jego opakowania oraz wpływu na społeczności. Dbamy również o zrównoważone i solidarne pozyskiwanie surowców.

Zielony system znakowania produktów - ślad węglowy i ślad wodny
Zielony system znakowania produktów - porównywanie produktów

ŁATWE PORÓWNYWANIE PRODUKTÓW

Każdy produkt jest oceniany w porównaniu do innych produktów z tej samej kategorii, więc łatwo je ze sobą porównywać.

Odkryj produkty

GDZIE SPRAWDZIĆ OZNACZENIA?

Oznaczenia wszystkich kosmetyków do pielęgnacji włosów Garnier (szamponów, odżywek, masek, olejków i produktów bez spłukiwania) znajdziesz na stronie z informacją o produktach, tuż pod listą składników.

Nie możesz się zdecydować, który produkt wybrać? Pomogą Ci w tym nasze oznaczenia, które pokazują wpływ danego produktu na środowisko i społeczności.

Zielony system znakowania produktów