first fixed slider

Witamina C

Najsłynniejsza z witamin, niezwykle ważna dla odporności naszego organizmu, ale także bezcenna dla naszej skóry. W kosmetyce od dawna wykorzystuje się jej działanie aktyoksydacyjne i rozświetlające.

Witamina C jako składnik kremu, serum czy maski powstrzymuje wolne rodniki, usuwa przebarwienia, przywraca skórze zdrowy blask. Chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i pobudza także produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu działa także odmładzająco.

W naszych kosmetykach wykorzystujemy jej nowoczesne formy:

 

  • Witamina Cg, czyli glukozyd askorbylu – to stabilna forma, która w kontakcie z substancjami naturalnie występującymi na powierzchni skóry (fosfaty i glukozaminy) zamienia się w witaminę C i dobrze przenika do głębszych warstw naskórka, aktywując swoje właściwości przeciwutleniające i pobudzające syntezę kolagenu. Ten rodzaj witaminy C znajduje się w składzie produktów z gamy Vitamin C - płynu micelarnego, żelu oczyszczającego, kremu-żelu rozświetlającego Glow Jelly oraz maski na tkaninie.
  • 3-O Etylowy kwas askorbinowy – to pochodna witaminy C, odporna na światło i temperaturę, nie podrażnia skóry nawet w wysokich stężeniach. Jako jedyna pochodna witaminy C jest rozpuszczalna zarówno w tłuszczach jak i w wodzie, dzięki czemu można ją stosować w różnorodnych formułach kosmetycznych. Ponieważ jest jedną z najstabilniejszych form witaminy C, znajduje się w składzie naszego pierwszego serum na przebarwienia Vitamin C.

content block witamina c