first fixed slider

Globalne badania wykazały, że mimo, że 81% ludzi chce żyć w bardziej zrównoważony sposób, to mniej niż 6% podjęło codzienne działania dla dobra planety.* Celem tych filmów jest dzielenie się ekspercką wiedzą i praktycznymi poradami dotyczącymi najważniejszych kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem w branży kosmetycznej.

Udaj się z nami w ekscytującą podróż po takich tematach jak: plastik i opakowania, zużycie wody czy zielona nauka i zbierz pokaźną dawkę praktycznych porad. W ten sposób chcemy ułatwić ludziom dostęp do eksperckiej wiedzy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, aby zaczęli wprowadzać do codziennego życia bardziej zielone nawyki. Aby zrobili pierwszy Zielony Krok. #OneGreenStep

*Źródło: Garnier Sustainability Research 2021

Opakowania

 

Odcinek Opakowania Zaślepka

Garnier wyruszył w podróż w kierunku zielonego piękna. Jeśli chodzi o eko-opakowania, to naszym celem jest całkowite wyeliminowanie zużycia pierwotnego plastiku do 2025 roku. W tym odcinku zatytułowanym „Czy opakowania kosmetyków mogą być zielone?” przyglądamy się kilku przyjaznym dla środowiska innowacjom, które stworzyliśmy, takim jak szampon w kostce w opakowaniu z biodegradowalnej tektury, a także przedstawiamy kilka wskazówek, jak żyć w trochę bardziej zrównoważony sposób każdego dnia. 

Woda

 

Odcinek Woda Zaślepka

Obecnie około 1/3 ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej.
Zapotrzebowanie na wodę słodką rośnie (przewiduje się, że do 2050 r. wzrośnie ono na całym świecie o 20% - 30%), ale jej zasoby są coraz bardziej zagrożone z powodu zmian klimatycznych, marnotrawstwa wody oraz wzrostu liczby ludności. Nasza zależność od wody jest bardzo silna, w związku z czym kluczowe jest podnoszenie świadomości na ten temat oraz znalezienie skutecznych rozwiązań.
Dlatego właśnie Garnier zachęca konsumentów do używania odżywek bez spłukiwania czy szamponów w kostce, co pomaga oszczędzać wodę w domu. I dlatego też częścią programu Green Beauty jest recykling wody w naszych zakładach produkcyjnych. Każdy z nas może zrobić zielony krok, aby uczynić nasz świat trochę bardziej zielonym.