Lubisz farbować włosy? Czy raczej wolisz cieszyć się swoim wyrazistym kolorem włosów? Dowiedz się, jak często należy farbować włosy.

Farbowanie włosów niestety niszczy je, dlatego też nie należy tego robić zbyt często. Jeżeli farbując włosy w domu, sięgasz po najlepszą farbę i odpowiednio dbasz o ich kondycję, możesz długo cieszyć się pięknym kolorem i zdrowymi włosami.

To, co ile można farbować włosy, zależy od wybranego rodzaju koloryzacji.

Przeważnie kolor zostaje wyrazisty przez około 4 do 6 tygodni, a w przypadku siwych włosów, które są grubsze i bardziej sztywne, przez co mniej podatne na farbowanie, nieco krócej. Żelazną zasadą jest jednak to, że włosy powinno się farbować w minimum dwutygodniowych odstępach. (W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, również w kwestii koloryzacji w domu, zawsze można zasięgnąć porady w naszym dziale obsługi klienta.)

Jeżeli zdecydowałaś się na odważną zmianę koloru z ciemnego na bardzo jasny lub odwrotnie, przez kilka pierwszych miesięcy, żeby osiągnąć idealny odcień, będziesz musiała nieco częściej farbować włosy. Zwłaszcza w przypadku zmiany z brązowego na blond.

Decydując się na zmianę warto skorzystać z linii produktów Garnier Olia, przeznaczonej do trwałej koloryzacji, która została stworzona na bazie naturalnych olejków i nie zawiera amoniaku. Produkty te sprawią, że włosy będą wyglądały na zdrowe i doskonale odżywione.

Jest to szczególnie ważne w okresie urlopowym, gdy Twoje włosy są narażone na działanie słonej, morskiej wody oraz promieni słonecznych, które przyczyniają się do płowienia koloru. Pamiętaj także o używaniu odżywki do włosów farbowanych oraz produktów z linii Garnier Fructis Color Resist, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się pełnym blasku, wyrazistym kolorem włosów.

Gdy zdecydowałaś się na bardziej subtelną zmianę koloru włosów, farbowanie ich w mniej więcej miesięcznych odstępach będzie w zupełności wystarczające. Pamiętaj, że najlepszy sposób na zachowanie oszałamiającego koloru prezentują aktualne trendy w koloryzacji włosów, takie jak: farbowanie końcówek innym kolorem lub pasemka.

Więcej przydatnych porad znajdziesz również w naszym artykule „Jak pielęgnować włosy i skutecznie zapobiegać płowieniu koloru włosów”.

Garnier na ratunek!