Proste włosy bez uszkodzeń Proste włosy bez uszkodzeń

Proste włosy bez uszkodzeń jak to zrobić?

Lubimy sięgać po prostownicę, ale trzeba pamiętać, że może ona negatywnie wpływać na kondycję włosa. Jak mieć proste włosy i chronić je przed uszkodzeniem?

Powszechna zagadka: w jaki sposób uzyskać proste włosy bez ich równoczesnego uszkodzenia? Prostownica to jedno z najchętniej wykorzystywanych urządzeń do codziennej stylizacji. Niestety wytwarza ona bardzo wysoką temperaturę, a ta z kolei może mieć negatywny wpływ na nasze włosy. Nie musimy jednak całkowicie z niej rezygnować. Okazuje się, że chronienie kosmyków przed gorącem to równowaga płynąca z korzystania z właściwych produktów i odpowiednich metod. Prezentujemy nasze 4 triki, które pomogą Ci zminimalizować uszkodzenia włosów podczas prostowania włosów.

Dlaczego należy zabezpieczać włosy przed wysoką temperaturą?

Nie na darmo prostownice czy lokówki posiadają wskaźnik temperatury, z kolei w suszarkach znajduje się kilka opcji nawiewu. Wszystko po to, by dobrać jak najbardziej odpowiednią metodę stylizacji bez konsekwencji dla struktury włosa.

Tak naprawdę niebezpieczna temperatura dla włosów zaczyna się już powyżej 60°C. Już wówczas woda naturalnie występująca w organizmie – w tym również we włosach – zamienia się w parę wodną. Zniszczeniu ulegają cząsteczki keratyny, w związku z czym kosmyki stają się przesuszone i bardzo kruche, tracą też na sprężystości.

Długotrwała ekspozycja włosów na wysoką temperaturę, szczególnie gdy nie są one w żaden sposób chronione, powoduje ich łamanie się i wypadanie. W skrajnym przypadku może doprowadzić nawet do łysienia.

To wszystko wcale nie oznacza, że prostowanie włosów jest poza naszym zasięgiem. Trzeba jednak w miarę możliwości ograniczać korzystanie z prostownicy, a przede wszystkim stosować odpowiednie techniki oraz pielęgnację. W ten sposób możemy znacznie zredukować skutki kontaktu ze zbyt wysoką temperaturą.

Oczyszczanie włosów przed prostowaniem

Prostowanie włosów, na których wciąż znajdują się ślady produktów do stylizacji użytych poprzedniego dnia, to nie jest najlepszy pomysł. Włosy powinny być starannie oczyszczone, dlatego dopiero kiedy będą umyte i wysuszone można bezpiecznie sięgnąć po prostownicę.

Dla uzyskania jak najlepszych efektów użyj szamponu, który bez żadnych problemów pozbędzie się pozostałości wykorzystanych wcześniej kosmetyków, a jednocześnie odżywi włosy. Szampon wzmacniający Garnier Fructis Hydra Fresh sprawdzi się doskonale. Dzięki czynnikom oczyszczającym oraz zawartości wody kokosowej nie tylko znakomicie oczyszcza, ale także nawilża włosy.

Proste włosy to gładkie włosy

Kolejnym krokiem jest możliwie jak największe wygładzenie włosów przed użyciem prostownicy. Dzięki temu przesuwanie nią po kosmykach będzie łatwiejsze. W ten sposób unikniemy jakichkolwiek przeszkód, które mogłyby spowodować zbyt dużą koncentrację wysokiej temperatury w jednym miejscu, co mogłoby prowadzić do uszkodzeń.

W tym celu możesz użyć odżywki Garnier Fructis Oil Repair 3 Butter. Posiada niezwykle bogatą formułę, w której znalazło się masło karité oraz olejki: kokosowy, jojoba, z orzechów makadamia oraz z migdałów. Po jej zastosowaniu włosy są bardziej miękkie, lśniące i elastyczne, a dodatkowo wzmocnione – i to bez efektu obciążania.

Moc olejków na proste włosy

Tuż po umyciu włosów albo zaraz po tym, kiedy staną się suche, warto zadbać, by były jeszcze bardziej miękkie i sprężyste. Dobrze wówczas zastosować kosmetyk, który ułatwiłby ich rozczesywanie i układanie. Wpłynie to również na trwałość prostowania, ponieważ włosy będą mniej podatne na plątanie się i elektryzowanie.

Garnier Fructis Oil Repair 3 Cudowny olejek Odżywienie i blask możesz nałożyć na jeszcze wilgotne lub suche włosy. Wystarczy wycisnąć niewielką ilość na dłoń i wmasować w kosmyki. Produkt łączy w sobie olejek z nasion kamelii oraz olejek arganowy, co dodaje włosom blasku i niezwykłej gładkości. Znakomity efekt przed planowanym prostowaniem.

Jak prostować włosy? Przy użyciu odpowiedniej prostownicy

Prostownica prostownicy nie równa – jeżeli nie wyobrażamy sobie życia bez tego urządzenia, to wcale nie musimy z niego rezygnować. Wystarczy po prostu wybrać nowoczesny model, który nie tylko zapewni trwały i ładny rezultat, ale też ograniczy zniszczenie włosów na tyle, na ile jest to możliwe.

Zwróć uwagę na prostownice z funkcją jonizacji. Umożliwia ona łatwiejsze zamykanie otwartych łusek włosów, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń. Włosy nie będą aż tak podatne na łamanie się, będą za to zdrowsze i lśniące. Przed zakupem warto także sprawdzić, jakie możliwości regulacji temperatury oferuje urządzenie. Prostownica powinna być w pełni dopasowana do naszych potrzeb.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, by prostowanie włosów nie było chaotyczne. Najlepiej wydzielać sobie niewielkie pasma i przesuwać po nich prostownicą, starając się nie powtarzać tego procesu kilka razy na jednym kosmyku. Dzielenie włosów na mniejsze partie sprawia, że prostowanie jest bardziej efektowne, a przede wszystkim trwalsze. Nie powinno się także przytrzymywać prostownicy w jednym miejscu.

Podążaj za tymi krokami, aby chronić swoje włosy przed uszkodzeniami wywołanymi działaniem wysokiej temperatury i uzyskaj piękny wygląd niczym z salonu fryzjerskiego.