wlasciwosci-olejku-arganowego wlasciwosci-olejku-arganowego

Olejek arganowy właściwości i zastosowanie

Jak działa olejek arganowy? Kiedy należy sięgnąć po kosmetyki z olejkiem arganowym? Jaki wpływ na skórę ma olejek arganowy? Kliknij i sprawdź!

Olejek arganowy – właściwości i zastosowanie

Olejek arganowy ze względu na swoje liczne korzystne właściwości jest chętnie wykorzystywany nie tylko w kuchni, ale także w kosmetyce i medycynie. Warto sięgać po preparaty zawierające ten cenny składnik, aby zredukować niedoskonałości. Polecamy przetestować go na własnej skórze. 

Właściwości olejku arganowego sprawiły, że znajduje się on w składzie wielu preparatów kosmetycznych. Warto wiedzieć, jakie jest jego działanie, aby zacząć regularnie stosować wysokiej jakości preparaty wzbogacone o ten składnik. 

Olejek arganowy należy też do najtrudniej dostępnych na świecie, gdyż jest on pozyskiwany z drzewa arganowego rosnącego tylko w południowo-zachodniej części Maroka. Co więcej, na pierwsze zbiory należy czekać aż 50 lat. 
Ograniczona dostępność oraz żmudny proces jego pozyskiwania (tłoczenie z nieprażonych nasion) wpływają też na jego cenę. Mimo to warto zainwestować w kosmetyki wzbogacone o ten cenny składnik o właściwościach nawilżających, odżywczych i regenerujących.

Olejek arganowy – działanie

Olejek arganowy ma wpływ zarówno na twarz, jak i na cały organizm. Ten cenny składnik zmniejsza ryzyko zachorowalności na nowotwory i choroby serca, hamuje rozwój miażdżycy, działa przeciwzapalnie, wzmacnia układ odpornościowy, obniża poziom złego cholesterolu, a także pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Lista jego dobroczynnych działalności jest znacznie dłuższa – na uwagę zasługują też korzyści, jakie przynosi skórze.

Olejek arganowy – właściwości korzystne dla skóry

Olejek arganowy nazywany jest płynnym złotem Maroka, a także eliksirem młodości, zdrowia i urody, gdyż ma wiele unikalnych cech i prozdrowotnych właściwości wykorzystywanych w kosmetyce. Doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji skóry. Warto po niego sięgnąć, wykonując też masaż, który pozwala się odprężyć, a mięśniom i stawom rozluźnić. Przede wszystkim po olejek arganowy powinny sięgnąć osoby borykające się z przesuszoną skórą twarzy i poważnymi problemami z zakresu dermatologii, np. trądzikiem, egzemą, podrażnieniami, alergiami.

Olejek arganowy – zastosowanie na twarz

Warto stosować olejek arganowy do twarzy, gdyż przyczynia się m.in. do redukcji wybranych niedoskonałości skórnych, hamuje proces starzenia się i pomaga zachować skórze jędrność i elastyczność. Dodatkowo, łagodzi podrażnienia, głęboko nawilża i chroni przed przesuszaniem oraz pękaniem, przyspiesza gojenie się skóry, poprawia jej ogólną kondycję i koloryt.

Olej arganowy można stosować w czystej postaci lub wybrać kosmetyki wzbogacone o ten składnik, np. Płyn micelarny z olejkiem arganowym Garnier, który usunie makijaż, odżywi i ukoi skórę. Jest idealny do pielęgnacji każdego typu skóry, gdyż działa delikatnie, ale dzięki dwufazowej formule – bardzo skutecznie.

Olejek ten zmniejsza też ryzyko wystąpienia wielu chorób, jest świetnym źródłem steroli, witaminy E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych (omega-3, omega-6 i omega-9 w najkorzystniejszych proporcjach). Co również ważne, jedną z właściwości olejku arganowego jest wzmocnienie bariery lipidowej skóry, czyli zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi, silnym wiatrem itp.