jak-uzywac-kwasu-hialuronowego jak-uzywac-kwasu-hialuronowego

Kwas hialuronowy właściwości i zastosowanie

Jak używać kwasu hialuronowego? Jakie jest jego zastosowanie? Kliknij i dowiedz się tutaj!

Kwas hialuronowy – właściwości i zastosowanie

Kwas hialuronowy, choć niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, to jeden ze związków naturalnie występujących w warstwie podskórnej. Jego samoistną syntezę zwykle zaczynamy doceniać dopiero wtedy, gdy jej efektywność zmniejsza się pod wpływem postępujących procesów starzenia organizmu, a ich pierwsze oznaki stają się widoczne gołym okiem w postaci zmarszczek i zmienionej struktury skóry. Zastosowanie kwasu hialuronowego w ostatnich latach stało się dość powszechne, a jego zawartość w kremach i innych kosmetykach do pielęgnacji ciała nikogo już nie dziwi. Istnieje jednak o wiele więcej sposobów dostarczenia organizmowi kwasu hialuronowego. Jak używać kwasu hialuronowego?

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za odpowiedni poziom nawilżenia skóry, a także jej strukturę i kondycję. Jego najważniejsza cecha to zdolność wiązania wody w ilościach znacznie przewyższających jego masę. Oprócz tego warstwa kwasu hialuronowego pod skórą stanowi naturalną barierę chroniącą przed drobnoustrojami. Kwas hialuronowy zapewnia także elastyczność i sprężystość, co z kolei przekłada się na młody i promienny wygląd. Jest nazywany wypełniaczem, a także głównym składnikiem eliksiru młodości, nad którego recepturą nieprzerwanie pracują naukowcy w dziedzinie kosmetologii. Zastosowanie kwasu hialuronowego obejmuje jednak nie tylko kwestie estetyczne, ale i zdrowotne – ponieważ związek ten występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jego niedobór może okazać się sporym problemem. Przykładowo – kwas hialuronowy jest jednym z budulców ciała szklistego oka, a także mazi stawowej. W stanach zwyrodnieniowych i przy nadwyrężeniach stawów brak dostatecznej ilości mazi stawowej jest głównym powodem dyskomfortu i bólu przy poruszaniu się. Dostarczenie kwasu hialuronowego może przynieść ulgę – w tym celu wykonuje się serie iniekcji z tego związku, a efekty jego działania są naprawdę szybkie. Kwas hialuronowy można znaleźć również w niektórych preparatach w formie kropli do oczu przeznaczonych dla osób spędzających dużo czasu za komputerem i borykających się z problemem pieczenia i suchości oczu. Osoby, które boją się tego typu preparatów i nie wiedzą, jak używać kwasu hialuronowego, nie muszą się martwić. W związku z tym, że jest to związek występujący naturalnie w ciele, nie uczula i nie wywołuje podrażnień.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce to od pewnego czasu topowy temat wśród osób zainteresowanych pielęgnacją skóry i preparatami mającymi zapewnić organizmowi powolny i harmonijny proces starzenia. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków zawierających kwas hialuronowy w różnych stężeniach. Zwykle im niższa cena, tym niższa zawartość tej substancji, a co za tym idzie – mniej spektakularne efekty stosowania takiego kosmetyku. Zastosowanie kwasu hialuronowego zalecane jest osobom należącym do wszystkich grup wiekowych z naciskiem na osoby w wieku dojrzałym. Dlaczego? Wraz z wiekiem naturalna synteza kwasu hialuronowego przez organizm staje się coraz mniej efektywna, aż w końcu zupełnie zanika. W związku z tym skóra traci zdolność samoistnego nawilżania, sprężystość oraz młody wygląd, co rodzi konieczność dostarczania organizmowi kwasu hialuronowego w postaci kosmetyków. Mogą to być kremy lub żele takie jak Garnier Hyaluronic Aloe Jelly, który oprócz kwasu hialuronowego zawiera także ekstrakt z aloesu silnie nawilżający cerę, co sprzyja szybkiemu uzyskaniu długotrwałego efektu świeżej i promiennej skóry. Opcją dedykowaną głównie kobietom od 40. roku życia jest serum zawierające kwas hialuronowy i inne składniki mające zregenerować i nawilżyć naskórek. Zaletą serum jest o wiele bogatsza konsystencja i większe stężenie składników aktywnych, dzięki czemu może ono działać szybciej i przynosić bardziej widoczne efekty. Zastosowanie kwasu hialuronowego możliwe jest także w formie bezpośredniej, tj. bezpośrednio do warstwy podskórnej. Taki zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnej strzykawki, a jego celem jest natychmiastowe wygładzenie bruzd lub zmarszczek. Kwas hialuronowy daje także możliwość modelowania rysów twarzy, a czasem wykorzystuje się go także do powiększania ust. Cechą, która odgrywa ważną rolę, jest jego hipoalergiczność – związek ten jest bezpieczny dla organizmu, nie wywołuje reakcji alergicznych i ulega samodzielnemu rozpadowi. Czas utrzymywania się efektów takiego zabiegu jest uzależniony od ilości wstrzykiwanej substancji, miejsca iniekcji oraz indywidualnych uwarunkowań organizmu – najczęściej efekty utrzymują się od 6 do 10 miesięcy.