kobieta-nadmierna-potliwosc-1920x336 kobieta-nadmierna-potliwosc-768x420

Jak usunąć plamy z potu?

Jak usunąć żółte plamy pod pachami? Jak usunąć plamy z potu na delikatnych tkaninach? Szukasz odpowiedzi na te pytania? Kliknij tutaj!

Jak usunąć plamy z potu?

Pot nie tylko obniża poczucie komfortu i wywołuje nieprzyjemny zapach, ale także pozostawia na ubraniach trudne do usunięcia ślady. Plamy pod pachami prezentują się bardzo nieestetycznie i mogą sprawić wiele problemów. Jak skutecznie się ich pozbyć? Poniżej podpowiadamy, jak usunąć żółte plamy pod pachami. Jest kilka sposobów, aby zadbać o swoje ubrania i zlikwidować niepożądane ślady. Nie są one łatwe do usunięcia i potrafią bezpowrotnie zniszczyć ulubione ubrania, zwykle białe. Warto też postawić na delikatny antyperspirant Garnier, aby zminimalizować ryzyko powstania nieestetycznych śladów. Usuwanie plam z potu wymaga cierpliwości, ale jest możliwe – dowiedz się, jak usunąć plamy z potu.

Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami?

Amoniak Regularnie stosowany najlepszy antyperspirant dla kobiet skutecznie ochroni przed potem i zapewni świeżość przez wiele godzin. Co jednak zrobić w przypadku, gdy na bluzce pojawią się nieestetyczne ślady? Warto wykorzystać m.in. amoniak – sposób jego użycia zależy jednak w dużym stopniu od rodzaju materiału.

Jak usunąć żółte plamy pod pachami na białej bluzce i kolorowej?

Plamy z ubrań z kolorowej bawełny lub tkanin sztucznych można usunąć, delikatnie je pocierając miksturą z amoniaku wymieszanego z wodą (1 łyżeczka na 1 litr wody). W przypadku ubrań z białej bawełny można je po prostu wyprać. Soda i woda utleniona Jak usunąć plamy z potu pod pachami? Innym skutecznym sposobem jest roztwór przygotowany z sody z wodą utlenioną oraz zwykłą w proporcji 1:1:1. Trzeba użyć go bezpośrednio na plamy, a po około 45 minutach wyprać bluzkę w letniej wodzie z proszkiem do prania. Sięgnij po ocet Stosunkowo świeże i nieduże plamy pod pachami warto zalać octem, a po około 15 minutach energicznie wyprać ubranie w wodzie z proszkiem. Jeśli sposób ten nie zadziała, można przygotować pastę z octu i sody oczyszczonej (w proporcji 2:3). Uzyskaną miksturę należy zaaplikować na plamy, a po godzinie wyprać ubranie. Ocet ma dodatkowe działanie – ubrania słabiej chłoną pot.

Jak wywabić żółte plamy pod pachami?

Wybielacz Na różne plamy zwykle stosowany jest wybielacz – warto po niego sięgnąć także po to, aby usunąć plamy pod pachami. Są jednak wyjątki – nie sprawdzi się w przypadku tkanin kolorowych i zbyt delikatnego jedwabiu. Można go zastosować bezpośrednio na żółte ślady i poczekać, aż wsiąknie, a potem wyprać bluzkę czy koszulę w pralce. Inny sposób to wlanie odrobiny wybielacza do bębna pralki – koniecznie w pełni załadowanego.

Usuwanie plam z potu z delikatnych tkanin

Powyższe sposoby na ślady powstałe na ubraniach przez pot nie będą odpowiednie w przypadku delikatnych tkanin jak np. jedwab. Z nimi trzeba obchodzić się możliwie jak najdelikatniej – białe ubrania pocierać namoczoną w mieszance sody oczyszczonej i wody szmatką. W przypadku kolorowego jedwabiu ślady można sprać wodą z mydłem, a następnie wodą z amoniakiem. Przed usuwaniem żółtych plam z potu warto sprawdzić, z jakiego materiału jest zrobiona dana rzecz, aby dobrać odpowiednią metodę usuwania nieestetycznych śladów.