szampon zielona herbataszampon zielona herbataszampon zielona herbata szampon herbata 2 1350x1800szampon herbata 2 1350x1800szampon herbata 2 1350x1800

Botanic Therapy Szampon Zielona Herbata Botanic Therapy

Szampon oczyszczający Zielona Herbata Garnier Botanic Therapy idelanie nadaje się do włosów normalnych z tendencją do przetłuszczania

Rozmiary
400 ml

DZIAŁANIE

Szampon Garnier Botanic Therapy zielona herbata to orzeźwiająca, lekka formuła, idealna do włosów normalnych z tendencją do przetłuszczania się.  A to dzięki niezwykłej kompozycji różnych składników – ekstraktów roślinnych i zielonej herbaty.

Eksperci Garnier w dziedzinie botaniki wybrali zieloną herbatę, pokrzywę, werbenę, cytrynę i aloes, aby stworzyć formułę naszego oczyszczającego szamponu. Szampon ten delikatnie oczyszcza i nawilża włosy oraz skórę głowy. Efekt: bardziej lśniące, zdrowo wyglądające włosy.

Wszystkie nasze butelki są wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu*.

* Z wyjątkiem barwników, dodatków i nakrętki (słowo „dodatki” zastępuje techniczne słowo: masterbatch - po polsku: przedmieszka. Przedmieszka to związek wykonany z plastikowego nośnika + barwników + dodatków (UV i wielu innych) zmieszanych z głównym tworzywem sztucznym opakowania podczas produkcji)

 


Wszystkie produkty marki Garnier na całym świecie są oficjalnie "cruelty free". Marka otrzymała certyfikat przyznawany w ramach programu Leaping Bunny przez Cruelty Free International, wiodącą organizację działającą na rzecz zaniechania testów na zwierzętach oraz wprowadzenia najwyższych standardów w dziedzinie biznesu wolnego od okrucieństwa. Więcej informacji tutaj (https://www.garnier.pl/cruelty-free).

Sprawdź, jak poprawnie segregować odpady: https://www.kosmopedia.org/srodowisko/opakowania-kosmetykow-i-srodowisko/segregacja/gdzie-wyrzucac-opakowanie-po-kosmetyku/

SPOSÓB UŻYCIA

Nałóż szampon oczyszczający z zielona herbatą na zwilżone włosy i skórę głowy, delikatnie masuj, a następnie spłucz.

SKŁADNIKI

Zapoznaj się z listą składników na opakowaniu produktu, gdzie zawsze znajduje się najbardziej aktualna lista składników, aby upewnić się, że jest ona dla Ciebie odpowiednia.

1217465 - INGREDIENTS: AQUA / WATER, AMMONIUM LAURYL SULFATE, SODIUM CHLORIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, LAMIUM ALBUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, LIPPIA CITRIODORA LEAF EXTRACT, CITRUS LIMON FRUIT EXTRACT / LEMON FRUIT EXTRACT, GLYCERIN, TRIETHYL CITRATE, SODIUM HYDROXIDE, ALCOHOL, GUAR 1 HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, MALTODEXTRIN, POTASSIUM I SORBATE, SODIUM BENZOATE, BENZOICACID, LINALOOL, LIMONENE, CETRAL, PARFUM / FRAGMNCE.(El.L.Z29586711).

WPŁYW NA ŚRODOWISKO I SPOŁECZNOŚCI

Garnier zobowiązał się do stałego zmniejszania wpływu środowiskowego i społecznego swoich produktów na przestrzeni całego cyklu ich życia, włączając w to etap produkcji i użytkowania. Wszystkie dane na ten temat są udostępniane z pełną przejrzystością.
Zastosowane metody obliczeniowe zostały zatwierdzone przez niezależnych ekspertów naukowych, a dane zostały zweryfikowane przez niezależną organizację audytorską Bureau Veritas.

Ogólny wpływ na środowisko

Ślad węglowy

g(1) na jedno użycie

g na 10mL

Ślad wodny

(2) na jedno użycie

na 10mL

Warunki produkcji

Wyprodukowano w odpowiedzialnym zakładzie we Włoszech

Odzysk odpadów (taki procent odpadów generowanych przez fabrykę jest ponownie użyty, poddany recyklingowi lub przeznaczony do odzysku energii, np. do ogrzewania budynków):

Energia odnawialna (w danym zakładzie taki procent energii wykorzystywanej do produkcji pochodzi ze źródeł odnawialnych, które są naturalnie uzupełniane w ludzkiej skali czasowej):

(3)

Wpływ opakowania na środowisko

(4) (3):

Nadaje się do ponownego napełnienia/naładowania:

Wpływ produktu na społeczności

Składniki i części składowe produktu są pozyskiwane od dostawców, którzy zobowiązali się do przestrzegania fundamentalnych zasad ONZ dotyczących standardów pracy.

Poznaj metodologię naszych analiz i wszystkie sposoby, które stosujemy, aby zmniejszyć nasz wspólny wpływ na środowisko!