Odpowiadamy na jedno z najczęstszych pytań

Jeżeli nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów, decyzja pomiędzy trwałą a półtrwałą koloryzacją włosów może wydawać się odrobinę przerażająca. Zacznij od wyboru poziomu trwałości koloru. Nasz prosty przewodnik pomoże Ci zdecydować, która koloryzacja będzie dla Ciebie idealna!

Trwała czy półtrwała?

Półtrwały rodzaj koloryzacji jest znakomitym wyborem, jeżeli chcesz odrobinę zmienić swój naturalny kolor włosów lub uzyskać wielokolorowy efekt – np.: czerwone pasemka na brązowych włosach. Ponieważ produkty do półtrwałej koloryzacji włosów nie zawierają rozjaśniacza, mogą jedynie przyciemnić Twój naturalny kolor włosów. Kolor zmywa się z włosów po około 12 myciach. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak często myjesz włosy. Półtrwała koloryzacja nie przenika do środka włosa, dlatego też nie pokrywa siwych włosów. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie są przekonane, czy wybrały właściwy dla siebie kolor.

Trwała koloryzacja oferuje długo utrzymujący się efekt i nie zmywa się z włosów. Farba stopniowo schodzi z włosów wraz z ich wzrostem. Wystarczy co 6-8 tygodni farbować odrosty! Trwała koloryzacja pozwala uzyskać bardziej wyraźny efekt i pokrywa również w 100 % siwe włosy. Umożliwia łatwe rozjaśnienie koloru np.: z jasnobrązowych do blond.

Pamiętaj jednak, że ciągła zmiana koloru włosów może je zniszczyć. Niezależnie od rodzaju wybranej koloryzacji, zawsze wykonaj test sprawdzający uczulenie na farbę do włosów. Sprawdzisz w ten sposób, czy przypadkiem nie masz alergii na farby do włosów, a także, jak kolor będzie wyglądał, zanim nałożysz go na resztę włosów. Firma Garnier oferuje różne odcienie farb do włosów, tak abyś mogła wybrać ten, który spełni Twoje oczekiwania!

Garnier na ratunek!