Zagęszczanie włosów u kobiet i mężczyzn Zagęszczanie włosów u kobiet i mężczyzn

Zagęszczanie włosów – jak zrobić to skutecznie i osiągnąć naturalny efekt?

Wypróbuj skuteczne sposoby na zagęszczanie włosów. Poznaj podstawowe zasady doboru produktów Garnier do codziennej pielęgnacji skóry głowy.

Problem wypadania włosów może dotknąć tak naprawdę każdego. Zmagają się z nim kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Chociaż przerzedzenie włosów następujące zazwyczaj wraz z wiekiem i wydaje się całkiem naturalnym procesem, to jednak istnieją sposoby na to, aby w przynajmniej niewielkim stopniu spowolnić ten przebieg lub zamaskować jego skutki. Są to zarówno skuteczne, jak i naturalne metody. Niezależnie więc od tego, co jest główną przyczyną utraty owłosienia, warto dowiedzieć się, jak powinno wyglądać prawidłowe zagęszczenie włosów oraz jakich efektów możemy się ostatecznie spodziewać.

zagęszczanie włosów bywają bardzo skuteczne i sprawdzają się u wielu osób. To właśnie od nich warto zacząć, ponieważ często są bardzo proste, nieinwazyjne, mogą zaskoczyć nas efektami, a dodatkowo nie są kosztowne. Niosą ze sobą też inne korzyści – jedną z metod jest bowiem zmiana diety. Powinna być ona bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, aminokwasy siarkowe, cynk, krzem, magnez oraz żelazo. Najlepiej, aby te składniki dostarczane były poprzez spożywanie właściwych posiłków, jednak sprawdzona suplementacja też będzie dodatkowym wsparciem. Koniecznie trzeba jednak unikać cukru, alkoholu, białej mąki, dużych ilości kawy oraz tak zwanych tłuszczów trans.

Pielęgnacja włosów w domu

Doskonałe efekty uzyskamy przede wszystkim w momencie, jeżeli udoskonalimy swoją codzienną pielęgnację włosów. Chociaż zagęszczenie włosów nie będzie widoczne z dnia na dzień, to jednak uzyskamy efekty długofalowe i wywierające ogromne wrażenie. Wypadanie włosów, a w konsekwencji przerzedzenie, bywa często spowodowane zbyt rzadkim lub zbyt częstym myciem włosów przy użyciu niewłaściwych produktów. Zbyt mocne detergenty przesuszają, a te zbyt delikatnie nie radzą sobie z usuwaniem zalegających na skórze zanieczyszczeń. 

Włosy muszą być też odpowiednio wzmocnione. W tym przypadku idealnie sprawdzi się seria kosmetyków Grow Strong. To produkty, które zapobiegają takim sytuacjom. Dodatkowo Szampon Fructis do włosów osłabionych Grow Strong pozostawia po sobie piękny, odświeżający zapach. Włosy stają się miękkie w dotyku, wizualnie odzyskują dawny blask i są też proste w rozczesywaniu – to natomiast ogranicza ich wypadanie podczas tej obowiązkowej czynności. 

Uzupełnieniem dla kosmetyku myjącego jest między innymi Odżywka wzmacniająca do włosów osłabionych Grow Strong. Przede wszystkim w składzie nie znajdziemy parabenów ani sztucznych barwników. Są natomiast ekstrakty owocowe i roślinne, białka z cytryny oraz witaminy B3 i B6. To produkt, który odżywia i wzmacnia włosy już od pierwszego użycia. Jednak gdy włosy potrzebują jeszcze silniejszego działania składników aktywnych, to tutaj z pomocą przybywa Garnier Fructis Grow Strong krem do włosów 10w1 bez spłukiwania. Można aplikować go zarówno po myciu, jak i już po wysuszeniu. Nie obciąża, natomiast zapobiega powstawaniu przerzedzeń, rozdwojonych końców, wzmacnia osłabione włosy i wygładza je. 

Drugą, równie popularną serią kosmetyków marki Garnier przeznaczoną do osłabionych i zniszczonych włosów jest seria Goodbye Damage. To produkty idealnie uzupełniające codzienną rutynę pielęgnacyjną. Mamy tutaj przede wszystkim szamponodżywkę oraz krem bez spłukiwania 10w1. Zadaniem tych kosmetyków jest redukcja obecnych ubytków, przywrócenie nawilżenia, odżywienie oraz ochrona przed powstawaniem nowych zniszczeń. 

W pielęgnacji skóry głowy, która ma na celu zagęszczanie włosów, nie powinno także zabraknąć wykonywanego regularnie peelingu (pobudzającego krążenie i posiadającego właściwości oczyszczające), a do tego masażu, który ma podobne zadanie.

Zagęszczanie włosów z pomocą profesjonalisty

Równie wiele sposobów na zagęszczanie włosów oferują gabinety kosmetyczne i salony fryzjerskie. Należy jednak podjąć decyzję dotyczącą tego, czy zależy nam na naturalnej metodzie, która nie zawsze daje oczekiwane efekty, czy może jednak pójdziemy o krok dalej. Jeszcze niedawno bardzo popularnym sposobem maskowania rzadkiego owłosienia na głowie były tak zwane doczepiane włosy. Często wykonane były z syntetycznego, tańszego zamiennika. Aktualnie lepszym rozwiązaniem jest przedłużanie, które wykonać może przeszkolony do tego fryzjer. Warto pamiętać, że niekoniecznie chodzi tylko o zmianę długości. Poprawne wykorzystanie metody kanapkowej sprawi, że uczesanie znacząco nabierze objętości. Jest to jednak kosztowny sposób, ponieważ skutkuje regularnymi wizytami w salonie, w przypadku których konieczne jest podciągnięcie doczepionych pasm włosów. 

Tymczasem w gabinecie medycyny estetycznej skorzystać można z tak zwanej mezoterapii igłowej. Wykorzystuje się ją do wprowadzenia substancji aktywnych w głąb skóry, co skutkuje wzrostem nowych włosów oraz odżywieniem tych już obecnych. Serię zabiegów przeprowadza kosmetolog lub dermatolog.

Jeszcze jednym, ciekawym sposobem jest optyczne zagęszczenie włosów. W miejscach braków umieszcza się ciemny pigment, który doskonale zakrywa prześwity, ale wciąż wygląda naturalnie. Z tego zabiegu korzystają nie tylko panowie, ale również panie. Jednak u kobiet jest on trudniejszy do przeprowadzania i wiąże się z koniecznością doboru odpowiedniego koloru pigmentu, co uniemożliwi późniejsze farbowanie włosów na inny kolor.