oczyszczanie-twarzy oczyszczanie-twarzy

Jak dokładnie oczyścić skórę twarzy?

Jak oczyszczać twarz? Jak pielęgnować skórę codziennie aby cieszyć się piękną skórą? Czym oczyszczać skórę twarzy? Kliknij tutaj i dowiedz się już teraz!

Jak dokładnie oczyścić skórę twarzy?

Zadbaj o skórę twarzy, pamiętając o kilku ważnych zasadach – przede wszystkim jednak o codziennej pielęgnacji odpowiednim kosmetykiem. Podpowiadamy, kiedy, czym i jak oczyszczać twarz z zanieczyszczeń i resztek makijażu, aby cieszyć się zdrową, młodą skórą w dobrej kondycji.

Głębokie oczyszczanie twarzy

Staranny i regularnie wykonywany (codziennie rano i wieczorem) demakijaż twarzy jest jednym z kluczowych etapów kompleksowej pielęgnacji. W ten sposób skutecznie usuniesz z twarzy różne zanieczyszczenia, np. kurz, pot, sebum, złuszczony naskórek, a także resztki makijażu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Dzięki temu oczyszczona skóra oddycha, a także lepiej wchłania cenne składniki z innych kosmetyków. Warto pamiętać o tym codziennym rytuale, gdyż zaniedbanie oczyszczania jest zwykle podstawową przyczyną problemów skórnych. Staranne mycie twarzy sprawi, że ustrzeżesz się przed zatkanymi porami czy zaskórnikami. Podpowiadamy, czym oczyszczać twarz.

Jak oczyścić skórę twarzy?

Przede wszystkim twarz należy myć rano i wieczorem – po całym dniu zmywasz pot, kurz, makijaż oraz przygotowujesz skórę do nocnej regeneracji, z kolei rano zmywasz głównie nadmiar sebum. To podstawa, aby nałożyć kremy, maseczki. Zobacz, na czym polega oczyszczanie twarzy krok po kroku.

Krok 1. Przede wszystkim, zanim przejdziesz do pielęgnacji twarzy, starannie umyj ręce, a następnie przygotuj delikatny płyn do demakijażu oczu oraz płatki kosmetyczne. Można też użyć gąbki do mycia buzi, ale nie jest ona niezbędna.
Krok 2. Nasączonym płatkiem wykonaj demakijaż oczu. Zamknij powiekę i przemyj ją, by tusz i cień się rozpuściły. Przesuwaj płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, ale rób to delikatnie – skóra w okolicach oczu jest wyjątkowo delikatna i cienka. Tym samym kosmetykiem zmyj też pomadkę lub szminkę z ust.
Krok 3. Zwilż płatek wybranym kosmetykiem do mycia twarzy – np. płynem micelarnym, żelem czy mleczkiem – umyj twarz, wykonując koliste ruchy. Zacznij od policzków, następnie umyj szyję, podbródek i czoło. Wykonuj wszystkie czynności starannie – głębokie oczyszczanie twarzy ma na celu przygotowanie skóry do zaaplikowania kolejnych kosmetyków. Na tym etapie sprawdzą się płyny micelarne Garnier lub 3 w 1 z serii Czysta Skóra.
Krok 4. Oczyszczanie twarzy krok po kroku to również zastosowanie peelingu. Dobrym pomysłem będzie złuszczający peeling do codziennego stosowania – np. Garnier Czysta Skóra. To świetny sposób na walkę z trądzikiem, gdyż skutecznie złuszcza i głęboko oczyszcza skórę. Wzbogacony o kwas salicylowy i ekstrakt z borówki redukuje ślady po niedoskonałościach, działa antybakteryjnie i odbudowująco.
Krok 5. Czym oczyszczać twarz? Jeśli stosujesz płyn micelarny, łączy on działanie mleczka do demakijażu oraz toniku. Jeśli jednak wybierasz mleczko, konieczny jest jeszcze jeden etap pielęgnacji – tonik przywróci jej właściwe pH, odkazi, złagodzi podrażnienia. Samym mleczkiem nie oczyścisz skóry dokładnie. Trzeba jeszcze odetkać pory i usunąć stamtąd zanieczyszczenia, aby zapewnić skórze swobodne oddychanie.
Staranne oczyszczanie twarzy krok po kroku pozwala na aplikację kolejnych kosmetyków i wykonanie następnych etapów pielęgnacyjnych – m.in. nawilżenia i odświeżenia.

RYTUAŁ DLA PIĘKNEJ SKÓRY

RYTUAŁ DLA PIĘKNEJ SKÓRY