Jak dbać o cerę wrażliwą Jak dbać o cerę wrażliwą

Jak dbać o cerę wrażliwą?

Cera wrażliwa należy do najbardziej wymagających. Pielęgnacja i wykorzystanie odpowiednich produktów jest kluczowe. Jak dbać o cerę, by pozostała zdrowa?

Każda z nas powinna troszczyć się o to, by cera zawsze prezentowała się promiennie i zdrowo. W ten sposób możemy sobie odjąć lat i codziennie olśniewać wyglądem, zarówno w makijażu, jak i bez niego. Cera wrażliwa jest niezwykle wymagająca, ale stosując się do kilku prostych zasad, możemy sprawić, że będzie zawsze dobrze nawilżona i oczyszczona. Jak dbać o cerę wrażliwą i jakich produktów używać?

Jak rozpoznać cerę wrażliwą?

Skóra wrażliwa to taka, która bardzo gwałtownie reaguje na czynniki zewnętrzne i kontakt z różnorodnymi substancjami. Objawy skóry wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień lub alergii, mogą występować tak naprawdę u każdego. Jednak jeśli są wyjątkowo uciążliwe, to znak, że cera potrzebuje szczególnej opieki. Jej główne wyznaczniki to:
• dyskomfort;
• napięcie i uczucie ściągnięcia;
• zaczerwienienia i podrażnienia;
• szorstkie miejsca.

Cerze wrażliwej często towarzyszy swędzenie, mrowienie czy pieczenie. Te wszystkie cechy wzmagają się pod wpływem warunków atmosferycznych, szczególnie mrozu, wiatru czy promieni słonecznych. Podobna reakcja może wystąpić podczas stosowania kosmetyków nieprzeznaczonych do tego rodzaju cery bądź powstałych na bazie substancji drażniących.

Cera wrażliwa a makijaż

Niektóre osoby zastanawiają się, czy codzienne wykonywanie makijażu jest w pełni bezpieczne dla cery wrażliwej. To, że Twoja skóra jest zaczerwieniona i ściągnięta, wcale nie oznacza, że musisz rezygnować z malowania się.

Należy jednak pamiętać, by również i tutaj zachować ostrożność w dobieraniu produktów. Zbyt ciężkie podkłady, zwłaszcza takie zawierające w składzie alkohol, mogą obciążyć cerę i sprawić, że pieczenie czy swędzenie będzie jeszcze bardziej odczuwalne. Dobrze zatem, w miarę możliwości, wybierać kosmetyki naturalne, wykorzystujące składniki pielęgnujące. W ten sposób nie tylko stworzymy staranny makijaż, ale także zatroszczymy się o to, by skóra nie była zbytnio obciążona.

Dobrze także poszukiwać przede wszystkim kosmetyków hipoalergicznych, które są wytwarzane z myślą o eliminacji alergenów i innych substancji drażniących.

Chociaż zachowanie higieny zawsze jest ważne, to w przypadku cery wrażliwej ma kluczowe znaczenie. Dlatego trzeba unikać dotykania twarzy rękami, szczególnie kiedy przebywamy w strefie publicznej i mamy kontakt z wieloma zarazkami. Dobrze też dbać o to, by przyrządy do makijażu były zdezynfekowane, co ograniczy przenoszenie bakterii.

Cera wrażliwa – pielęgnacja

Właściwa rutyna pielęgnacyjna jest bardzo ważna w przypadku cery wrażliwej. Powinniśmy regularnie ją oczyszczać i nawilżać, a także chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego, w zależności od pory dnia, warto wykonywać kilka prostych kroków, które pozwolą nam na zachowanie promiennej, gładkiej i zdrowej cery. Dbanie o twarz sprawi, że zawsze będziemy wyglądać pięknie, a podrażnienia będą pojawiać się rzadziej.

Pielęgnacja cery wrażliwej rano

Nawet jeśli poprzedniego dnia zrobiliśmy wszystko, by dobrze oczyścić twarz, to jednak nie możemy zapominać, że zanieczyszczenia gromadzą się na skórze również nocą. Dlatego poranek powinniśmy rozpocząć od oczyszczania. Nie tylko pobudzi to cerę i usunie pozostałości snu, ale także sprawi, że będzie ona lepiej przygotowana na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

By oczyścić twarz rano, warto wykorzystać Płyn micelarny 3w1 do skóry wrażliwej od firmy Garnier. Wystarczy nałożyć niewielką ilość na wacik kosmetyczny i delikatnie przemyć twarz, bez pocierania. Produkt nie wymaga spłukiwania, za to natychmiast koi i oczyszcza skórę.

Kolejnym krokiem jest oczywiście nawilżenie cery wrażliwej. W tym przypadku zdecydowanie warto wybrać produkt o działaniu chroniącym skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Garnier Hydra Adapt Ochronny krem-eliksir sprawdzi się tutaj doskonale. Błyskawicznie się wchłania i nie pozostawia po sobie tłustego filmu. Dzięki ekstrakcie z cytryny i składnikom odżywczym, takim jak syrop klonowy i gliceryna, doskonale odżywia i zabezpiecza skórę. Dodatkowo został wzbogacony o filtr SPF 20.

Po oczyszczeniu i nawilżeniu cera jest gotowa na makijaż.

Pielęgnacja cery wrażliwej wieczorem

Wieczorna rutyna pielęgnacyjna jest niezwykle ważna. Skóra jest zmęczona po całym dniu, dlatego potrzebuje czegoś, co ją uspokoi i zregeneruje.

Najpierw należy wykonać dokładny demakijaż. Musimy starannie pozbyć się kosmetyków, które nosiliśmy prawdopodobnie przez wiele godzin. Szczególnie należy zwracać uwagę, by dobrze domyć okolice przy linii włosów czy też na żuchwie. Garnier Essentials Nawilżające mleczko do demakijażu znakomicie usuwa makijaż oraz nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia. Dzięki dodatkowi ekstraktu z róży jest delikatny i kojący.

Wieczorem nie możemy też zapominać o oczyszczaniu! Pielęgnację znakomicie uzupełni zatem Garnier Essentials Nawilżający tonik witaminowy. W jego składzie również znalazł się ekstrakt z róży, a także witamina B5. Przemycie twarzy tym produktem sprawi, że cera wrażliwa będzie w pełni oczyszczona, bardziej miękka i promienna.
Ostatnim etapem pielęgnacji przed pójściem spać powinno być nawilżenie, jeśli czujemy, że skóra wciąż jest lekko napięta i ściągnięta. Odżywczy krem-balsam Garnier Hydra Adapt dogłębnie odżywia dzięki zawartości olejku z kamelii oraz minerałów.

RYTUAŁ DLA PIĘKNEJ SKÓRY