Włosy farbowane pielęgnacja Włosy farbowane pielęgnacja

Włosy farbowane pielęgnacja przed i po koloryzacji

Włosy farbowane potrzebują szczególnej uwagi, jeśli chcesz, by na dłużej zachowały blask i kolor. Jak przygotować się do koloryzacji i o czym pamiętać później?

Farbowanie włosów w domu to idealny sposób na to, aby zmienić swój wygląd i wyrazić siebie. Nowy kolor może sprawić, że poczujemy się młodziej i piękniej. Nie można jednak zapominać, że włosy farbowane wymagają sporo uwagi, by codziennie prezentowały się zjawiskowo, a efekt koloryzacji utrzymywał się przez długi czas. Najlepszy sposób na to, aby Twoje kosmyki były lśniące i zdrowe, to trzymanie się określonej rutyny pielęgnacyjnej, dopasowanej w taki sposób, by była wprost idealna do Twoich włosów. Sprawdź nasze wskazówki dotyczące tego, jak przygotować się do domowej koloryzacji i o czym pamiętać już po farbowaniu.

Farbowanie włosów w domu – jaką farbę wybrać?

Oczywiście pierwszym krokiem do udanej koloryzacji jest wybór odpowiedniej farby. Najważniejszy jest odcień – powinnaś być pewna na sto procent, że wybrany kolor to właśnie ten wymarzony. Jeśli jednak wahasz się przed trwałą zmianą, zawsze możesz wykonać koloryzację półtrwałą, która zmywa się po około 12 myciach. Sprawdzi się także test w postaci zafarbowania tylko jednego pasma od spodu z tyłu głowy, co pozwoli sprawdzić, jak odcień się prezentuje.
Warto także zwrócić uwagę na składniki zawarte w produkcie. Farba również może mieć właściwości pielęgnacyjne! Dzięki temu ochronisz włosy przed uszkodzeniami i zarazem sprawisz, że domowe farbowanie będzie znacznie przyjemniejsze. Farby do włosów Garnier to bogactwo odcieni przy jednoczesnej trwałości. Możesz wybrać produkt z kilku różnych gam:

• Garnier Olia – farby wzbogacone o naturalne olejki, w tym olej słonecznikowy, za to pozbawione amoniaku. W połączeniu z odpowiednią formułą zapewniają wyjątkowe odżywienie Twoich włosów podczas farbowania. W efekcie stają się gładsze i zdrowsze;
• Garnier Nutrisse Creme – posiadają formułę opartą na odżywczych olejkach, w tym z awokado oraz z oliwek. Znakomicie pokrywają siwe włosy, jednocześnie zapewniając naturalny wygląd;
• Garnier Color Naturals – dzięki olejkom z awokado, z oliwek oraz shea dają znakomity efekt przy jednoczesnej pielęgnacji włosów. Gama zawiera wiele uniwersalnych, pełnych blasku odcieni;
• Garnier Color Sensation – marzy Ci się jaskrawa wiśnia, miedziany lub kasztanowy odcień? Wybierz tę formułę, która dba o włosy, a jednocześnie sprawia, że rezultat koloryzacji jest niezwykle intensywny.

Jak przygotować włosy do koloryzacji?

Wbrew pozorom dbanie o farbowane włosy rozpoczyna się jeszcze przed koloryzacją! Najlepiej jest zrezygnować z mycia włosów na dzień przed planowanym nałożeniem farby. Dzięki temu naturalne oleje dokładnie pokryją każdy kosmyk włosów, czego efektem będzie większa ochrona koloru, większy blask i zdecydowanie większe krycie.

Kiedy już zaaplikujesz swój nowy, niesamowity kolor, staraj się unikać korzystania z szamponu przez około dwa dni. Pamiętaj: Twoje włosy tak naprawdę nie potrzebują codziennego mycia. Można o nie zadbać na wiele innych sposobów! Ta krótka przerwa pozwoli Ci się upewnić, że farba dokładnie wniknęła w kosmyki. Dzięki temu nawet takie odcienie jak ciemna czerwień lub burgund przez długi czas będą prezentować się tak luksusowo, jak zaraz po koloryzacji!

Jak myć farbowane włosy?

Warto zadbać o to, by włosy poddane koloryzacji były pielęgnowane wyłącznie dopasowanymi do nich kosmetykami. Z tego też względu trzeba unikać szamponów o silnym działaniu oczyszczającym, które mogą sprawić, że kolor będzie płowiał zbyt szybko.

Aby farbowane włosy na dłużej zachowały blask, pomyśl o wyborze szamponu, który zawiera składniki zapobiegające utlenianiu, co pozwoli na ochronę nowego odcienia. Dodatkowo nie można zapominać, że każda koloryzacja może nieco uszkodzić delikatną strukturę włosa, zatem produkty odżywiające będą jak najbardziej wskazane. Szampon do włosów farbowanych Garnier Fructis Color Resist, wzbogacony o ekstrakt z jagód acai oraz polifenole, sprawia, że włosy są zdrowsze i silniejsze.

Spróbuj także myć swoje włosy w chłodnej lub letniej wodzie. Zbyt wysoka temperatura prowadzi do otwierania łusek włosów, co z kolei naraża je na uszkodzenia.
Ważne jest także użycie odpowiedniej odżywki przeznaczonej do włosów farbowanych. Wypróbuj odżywkę wzmacniającą Garnier Fructis Color Resist.

Dbaj o farbowane włosy codziennie!

Włosy farbowane są bardziej podatne na odwodnienie i przesuszenie. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby pozostały dobrze odżywione. Aby to osiągnąć, jednym ze sposobów jest używanie maski do włosów raz w tygodniu, takiej jak maska wzmacniająca Garnier Fructis Color Resist. Możesz je dodatkowo nawilżyć i wzmocnić, korzystając również z mgiełki olejkowej Garnier Fructis Oil Repair 3.

Warto także korzystać z czepka podczas wizyty na basenie, ponieważ chlor może niekorzystnie wpływać na stan Twoich włosów. Co więcej, jeśli spędzasz dużo czasu na słońcu, powinnaś chronić fryzurę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Jeśli to możliwe, staraj się też jak najrzadziej korzystać z prostownicy, lokówki czy suszarki, by włosy nie miały kontaktu z gorącym, suchym powietrzem.

Jeśli będziesz stosować się do tych kilku prostych kroków, będziesz zaskoczona trwałością koloru, zanim znów decydujesz się na kolejną koloryzację!

RYTUAŁ DLA PIĘKNYCH WŁOSÓW