kobieta-dezodorant-przeciw-poceniu-sie kobieta-dezodorant-przeciw-poceniu-sie

Ochrona przed potem jak sobie z nim radzić?

Zastanawiasz się jak radzić sobie z potem? Szukasz sprawdzonego dezodorantu przeciw poceniu się? Kliknij tutaj, poznaj nasze porady i sprawdzone sposoby!

Ochrona przed potem – jak sobie z nim radzić?

Skuteczna ochrona przed potem to konieczność każdego dnia – nie tylko podczas wysiłku fizycznego lub stresu. Jest wiele pomysłów, aby zapewnić sobie suchość i przyjemny zapach, a także zmniejszyć nadmierną pracę gruczołów łojowych. Poniżej wybrane sprawdzone sposoby na nadmierne pocenie.

Dezodorant lub antyperspirant

Co zrobić, żeby się nie pocić pod pachami? Regularne stosowanie dobrego dezodorantu przeciw poceniu, jak Garnier Mineral Action Control, to jeden z ważnych elementów podstawowej higieny. Nadmierna potliwość to krępująca przypadłość, zwykle dotycząca miejsca pod pachami, dlatego warto eliminować jej skutki. Dobór odpowiedniego antyperspirantu lub dezodorantu jest niezwykle ważny – dobry kosmetyk ograniczy aktywność gruczołów potowych, co oznacza maksimum komfortu i świeżość przez cały dzień. Wiele preparatów działa przeciw poceniu nawet przez 48 lub 72 godziny. Nie tylko zapewniają miły zapach i świeżość, ale też ograniczają rozwój rozkładających pot bakterii.

Znajdź i wyeliminuj przyczynę

Dezodorant przeciw poceniu to podstawowy sposób na walkę z nadmierną potliwością, ale przy silnych objawach warto też skonsultować się z lekarzem. Przyczyny mogą być różne, czasami okazuje się, że można je wyeliminować lub skutecznie z nimi walczyć. Może to być m.in. wynik wahań hormonalnych, długotrwałego stresu, nadczynności tarczycy itd. Lekarz znajdzie źródło problemu i podpowie, co na nadmierne pocenie może okazać się skuteczne.

Domowe sposoby przeciw poceniu

Starsze pokolenie doskonale wiedziało, co zrobić, żeby się nie pocić – warto przypomnieć sobie kilka domowych sposobów. Przede wszystkim należy nosić ubrania z materiałów naturalnych, np. bawełny, lnu, kaszmiru. Ciało może swobodnie oddychać, wydzielając mniej potu. Nieprzyjemny zapach można też osłabić, przemywając podatne na pocenie miejsca – np. pod pachami – mydłem ze środkiem bakteriobójczym. Ważne jest też regularne depilowanie ciała, bo łatwiej utrzymać wtedy higienę, należy także zrezygnować z kąpieli w wannie w gorącej wodzie, bo pobudza ona gruczoły potowe do intensywniejszej pracy.

Co na nadmierną potliwość? Zdrowa dieta!

Duże znaczenie w przypadku potliwości mają także spożywane przez nas produkty. Co na nadmierne pocenie? Dieta powinna obfitować m.in. w świeże owoce i warzywa, ale warto ograniczyć spożycie cebuli, czosnku, pieprzu, chili, imbiru oraz cynamonu – to przyprawy, które często pobudzają wydzielanie potu, a co za tym idzie – nieprzyjemny zapach. Warto też pić dużo wody, aby oczyszczać na bieżąco organizm z toksyn. Pomocne mogą też okazać się wybrane zioła. Dobre efekty przeciw poceniu mogą przynieść np. regularne kąpiele w melisie, szałwii lub korze dębu. Warto też popijać z nich cenne napary. Zioła mogą zapewnić również wiele innych korzyści, ale należy podchodzić do nich z rozsądkiem, a nawet skonsultować ich spożywanie z lekarzem. Sposoby na nadmierne pocenie są różne, ale każdy z nas musi przetestować kilka z nich, aby sprawdzić, jaki będzie odpowiedni i skuteczny. Dezodorant przeciw poceniu zwykle pomaga, ale warto zastosować domowe metody.