kobieta-nadmierna-potliwosc kobieta-nadmierna-potliwosc

Nadmierna potliwość jak z nią walczyć?

Czym spowodowana jest nadmierna potliwość? Czym jest nadmierna potliwość i jak z nią walczyć? Kliknij tutaj i już dzisiaj poznaj odpowiedzi na te pytania!

Nadmierna potliwość – jak z nią walczyć?

Nadpotliwość – co to takiego, jakie są jej przyczyny, jak z nią walczyć? Jeśli dokucza ci nieprzyjemny zapach potu, warto znaleźć skuteczną metodę na jego pokonanie. Jest kilka sposobów walki – zarówno domowych, jak i kosmetycznych. Nadmierne pocenie pod pachami dokucza wielu osobom, zaburzając ich funkcjonowanie i wiarę w siebie. Jak sobie z tym poradzić?

Nadmierna potliwość – powszechny problem

Jest wiele sposobów, aby pozbyć się nadmiernego pocenia. Nie każdy z nich będzie tak samo skuteczny dla danego człowieka, ale warto je przetestować i pozbyć się dokuczliwego i wstydliwego problemu. Dowiedz się, czym jest nadmierna potliwość, jakie są jej przyczyny, jak z nią walczyć.

Czym jest nadpotliwość?

Cierpisz na nadmierne pocenie się? Przyczyny mogą być różne. Warto jednak wiedzieć, że dzięki poceniu organizm broni się przed przegrzaniem. Nadmierna potliwość (nadpotliwość) to nadczynność gruczołów potowych, której efekty można zaobserwować na całym ciele lub wybranych miejscach – np. pod pachami, na dłoniach, stopach. Efektem jest nieprzyjemny zapach, a także wiążący się z tym stres i wstyd. Jakie są przyczyny nadmiernej potliwości i sposoby jej zapobiegania?

Nadmierne pocenie – przyczyny

Przyczyny nadmiernego pocenia się najczęściej mają charakter fizjologiczny. Przyzwyczajając się do ciepłego lub chłodnego klimatu, początkowo pocimy się intensywniej. Problem ten najczęściej występuje też u osób pracujących fizycznie i otyłych. Często przyczyny nadmiernego pocenia się wynikają z wielu chorób i dolegliwości – mogą to być m.in. zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego czy krążenia, cukrzyca, astma, gruźlica, choroby nowotworowe, zaburzenia hormonalne, bądź nadczynność tarczycy. Innymi czynnikami wywołującymi nadmierne wydzielanie potu są też silny stres, ból, niepokój, lęk, trema. Przyczyny nadmiernej potliwości mogą mieć związek z dietą i sposobem odżywiania się – chorobę mogą spowodować silne związki zawarte np. w kofeinie, czosnku, cebuli czy ostrych przyprawach, jak imbir, cynamon, pieprz itd. Nie bez znaczenia jest też spożywanie alkoholu i palenie papierosów.

Nadmierna potliwość – leczenie

Jest wiele sposobów na pokonanie nadpotliwości, ale warto rozpocząć od tych najprostszych. Codzienna higiena i pielęgnacja ciała to podstawa, dlatego też należy stosować odpowiedni produkt Garnier – dezodorant w kulce, spreju, kremie czy sztyfcie. Warto przetestować, który rodzaj będzie odpowiedni. Należy nosić przewiewne ubrania, np. z bawełny, lnu i innych naturalnych materiałów. Przydatne mogą okazać się metody relaksacji, gdyż odpoczynek i regeneracja organizmu są niezwykle ważne i konieczne – nie tylko w walce z potem. Skuteczne mogą być zabiegi, np. jonoforeza, która blokuje aktywność gruczołów potowych. Jeśli nawet najlepszy antyperspirant dla kobiet oraz domowe sposoby nie okażą się pomocne, warto skonsultować się z lekarzem, który wdroży leczenie farmakologiczne. Może okazać się, że konieczne będzie zażywanie leków doustnych, aerozolu lub maści.