Antyperspirant dla kobiet – czym kierować się przy wyborze?

Potrzebujesz ochrony przed potem? Zapewni Ci ją antyperspirant dla kobiet marki Garnier. Wybierz wariant dopasowany do Twoich potrzeb.

Jak usunąć plamy z potu?

Każdego dnia chcemy czuć się świeżo i dobrze niezależnie od tego, czy mamy danego dnia styczność ze stresującą sytuacją, czy też może spędzamy czas na gorącym słońcu, które wręcz prowokuje pocenie. Jednym z elementów codziennej rutyny jest bez wątpienia pielęgnacja ciała. Co się na nią składa? Na skórę nakładamy nie tylko balsam czy olejek, ale także kosmetyki, które zapewniają nam świeżość i ochronę przed potem. W roli głównej występuje tutaj między innymi antyperspirant dla kobiet!

Dlaczego sięgamy po antyperspirant dla kobiet?

Każdy z nas na pewno miał styczność z produktem znanym jako antyperspirant. Bardzo często nie wyobrażamy sobie rozpocząć dnia bez sięgnięcia po kosmetyk ochronny. Tego rodzaju produkty nakładamy na skórę jedynie miejscowo, dzięki czemu uzyskujemy oczekiwany efekt. Głównym zadaniem antyperspirantów jest ograniczenie pocenia oraz zniwelowanie nieładnego zapachu, który mu towarzyszy.

Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że pocenie się to całkowicie naturalna sprawa. Podczas trwającej doby w naszym organizmie niejednokrotnie dochodzi do wyrównania zmieniającej się temperatury. Zmienne bywa także nasze pH, jednak niekiedy możemy samodzielnie wyrównać je właśnie poprzez stosowanie odpowiednich produktów (w przypadku twarzy bywa to m.in. tonik, natomiast w okolicach pach będzie to antyperspirant dla kobiet). 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że intensywne pocenie pojawia się nie tylko pod pachami. Tutaj mogą być natomiast widoczne na ubraniach mokre plamy. Tak naprawdę gruczoły pracują także w okolicach dłoni czy stóp. Pachy są jednak o tyle nieprzyjemne w utrzymywaniu higieny, że bardzo wolno wysychają, co prowadzi do namnażania bakterii. Właśnie w takiej sytuacji powstaje przykry zapach. Takiej sytuacji można jednak uniknąć, jeżeli znajdzie się swój idealnie dopasowany antyperspirant.

Najpopularniejsze mity dotyczące pocenia u kobiet

Jeżeli chodzi o pocenie i powtarzane często mity, to jest ich naprawdę sporo. Nie do końca zdajemy sobie sprawę z procesów zachodzących w naszym ciele i tego, jak one wyglądają. Z tego względu zrodziły się pewne mity, które są dalej przekazywane, ale tak naprawdę mają mało wspólnego z rzeczywistością.

Jeżeli chodzi o pierwszy mit, to dotyczy on tego, że przez regularne stosowanie takich kosmetyków jak antyperspirant jednocześnie można sprawić, że problem z nadpotliwością dotyczyć będzie innej części ciała. Ważne, by wiedzieć, że jeżeli jesteśmy młodymi, zdrowymi osobami, to nasz organizm będzie regularnie i równomiernie się pocił. Niemały wpływ na to zjawisko może mieć nasz wiek, jak również aktualny stan gospodarki hormonalnej. 

Czy jednak prawdą jest, że pocenie może przyspieszać chudnięcie? Niestety w ten mit wierzy wiele osób, ale nie ma dla niego potwierdzenia. Faktem jest natomiast, że podczas wysiłku fizycznego, który pozytywnie wpływa na utratę kilogramów, jak najbardziej występuje pocenie. Nasza gruczoły potowe muszą w tym czasie wyrównywać temperaturę ciała. 

A czy można przestać się pocić? Należy zaznaczyć, że niektóre osoby zmagają się z tak zwaną anhydrozą. Jest to choroba, w przypadku której pocenie praktycznie wcale nie występuje. Nie jest to natomiast naturalne zjawisko i w takim przypadku trzeba pozostawać pod opieką lekarza.

Czy dezodorant jest tym samym co antyperspirant?

Zarówno dezodorant, jak i antyperspirant dla kobiet to produkty stosowane w tych samych okolicach, czyli pod pachami. Nie oznacza to jednak, że są tymi samymi kosmetykami. Dezodorant odpowiada głównie za niwelowanie przykrego zapachu, podczas gdy antyperspirant zmniejsza potliwość.

Czym różni się pocenie u kobiet od tego, które zachodzi u mężczyzn?

Jeżeli chodzi o pocenie, to nie wygląda ono dokładnie tak samo w przypadku obu płci. Niewielkie różnice są zauważalne i dotyczą przede wszystkim intensywności. U kogo częściej zauważymy mokre plamy? Są to panowie, których gruczoły potowe pracują bardzo intensywnie, a powodem jest najczęściej posiadanie większej masy mięśniowej. 

Nie ma jednak wątpliwości, że zarówno kosmetyki produkowane dla kobiet, jak i te dla mężczyzn są równie skuteczne. Stosując antyperspirant, dbamy nie tylko o świeżość, ale także codzienny komfort. Jednocześnie kobiety mają więcej gruczołów potowych, ale ich organizm radzi sobie lepiej z normowaniem temperatury. Czy więc podział kosmetyków na te dla panów i pań wynika właśnie z tych różnic? Nie do końca.

Doskonale wiemy, że nieco inne zapachy podobają się płci pięknej, a inne doceniają panowie. Podczas tworzenia kosmetyków zwraca się szczególną uwagę na tego rodzaju upodobania i potrzeby konsumentów.

Jak kupić najlepszy produkt ochronny?

Na początku warto przypomnieć, jak działa dezodorant dla kobiet. Produkt ten niekiedy używany jest zamiennie z antyperspirantem. Czy słusznie? Otóż niekiedy produkty te są ze sobą mylone. Jednocześnie głównym zadaniem dezodorantu jest maskowanie nieprzyjemnego zapachu potu, który może wydzielać się z okolic pach. Co jest jego przyczyną? Sam pot nie ma przykrej woni. Zmienia się jednak ona wraz z namnażaniem się bakterii, które powodują jego rozkład. Jeżeli chcemy sięgnąć po dezodorant, to pamiętajmy, że nie pozbędziemy się problemu mokrych plam na ubraniach. Doskonale zniwelujemy natomiast nieprzyjemny zapach, co w pewien sposób zwiększy nasz komfort.

Dla silnej ochrony na wiele godzin lepiej jest wybrać antyperspirant dla kobiet. Dlaczego? Sprawi, że poczujemy się pewnie, ponieważ nie będziemy zaprzątać sobie głowy myślą, czy mokre plamy nie pojawiły się w okolicach pach. Tego rodzaju produkty zapewniają ochronę przed potem na wiele godzin (zależne jest to od konkretnego kosmetyku i substancji aktywnych).

W ich składzie znajdują się przede wszystkim popularne składniki o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i hamujących namnażanie bakterii. Nie brakuje też dodatków zapachowych, które nierzadko kojarzą się nam z perfumami. Taki arsenał jest wystarczający, aby zamaskować to, co raczej wolimy ukrywać. Dlatego też antyperspirant dla kobiet stał się stałym elementem codziennej rutyny. 

Warto dodać, że nie są to produkty przeznaczone tylko dla osób, które uprawiają sport. Zwężenie gruczołów potowych sprawia, że uczucie świeżości pozostaje na dłużej. Jeżeli na co dzień wolimy stosować jednak dezodorant, to zastosujmy antyperspirant tylko podczas większych wyjść czy ważnych wydarzeń, które mogą być dla nas stresujące. Pamiętajmy, że często nie mamy wpływu na to, jak intensywnie będą pracowały nasze gruczoły.

Jaki antyperspirant wybrać? Popularna wersja w sprayu jest bardzo prosta w użytkowaniu. W tej kategorii szczególnie polecanym produktem dla kobiet jest Antyperspirant Mineral Invisible BWC Floral Spray z serii Invisible BWC od marki Garnier. Zapewnia nie tylko ochronę przed nadmiernym poceniem, ale jednocześnie zabezpiecza nasze ubrania przed powstawaniem przebarwień. Dla osób, które wolą jednak wariant w roll-onie, dostępny jest Antyperspirant przeciw żółtym plamom BWC Roll-on Women. 

Jak poprawnie nakładać antyperspirant dla kobiet?

Proces ten nie jest ani trudny, ani też skomplikowany. Niezależnie, czy stosujemy antyperspirant dla kobiet w formie sprayu, czy też wybieramy wariant w kulce, to zawsze musimy dokładnie oczyścić skórę. Następnie osuszamy okolice pod pachami. Starajmy się nie golić włosków na chwilę przed aplikacją kosmetyku, ponieważ może być to powodem nieprzyjemnego uczucia szczypania. Najlepiej pozbywać się zbędnego owłosienia wieczorem, tuż przed snem, aby rano skóra była już gładka i bez podrażnień. 

Pamiętajmy, aby nie stosować zbyt dużej ilości produktu, gdyż jego wchłanianie będzie wolniejsze. W takim przypadku, zakładając ubranie chwilę po aplikacji, narażamy się na powstanie przebarwień i plam na materiale. Odczekajmy przynajmniej minutę bądź dwie.