Wiele osób, szczególnie zimą zadaje sobie to pytanie - co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Elektryzowanie się włosów nie jest wielkim problemem, ale potrafi być uciążliwe a zdjęcie czapki w sklepie czy restauracji może wprawić nas w zakłopotanie. Czy da się temu jakoś zaradzić? Na początku warto odpowiedzieć na pytanie - dlaczego włosy elektryzują się głównie zimą?

Dlaczego włosy się elektryzują?

Włos przyciąga z otoczenia cząstki, czyli drobinki kurzu czy włókna tkanin (np. z czapki), które mają jony dodatnie. Im bardziej zniszczony włos, tym bardziej porowatą ma powierzchnię i tym więcej jonów przyciąga. Nasze włosy również naładowane są dodatnio, co powoduje wzajemne odpychanie się ładunków i w efekcie unoszenie się włosów. Dlatego, na elektryzowanie najbardziej narażone są posiadaczki przesuszonych i zniszczonych włosów. Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr i mróz, a także duże wahania temperatur osłabiają kondycję włosów, konsekwencją czego jest to, że w okresie jesienno-zimowym stają się zniszczone i podatne na elektryzowanie.

Żegnajcie zniszczone włosy

Pierwszym krokiem, żeby zdyscyplinować niesforne kosmyki i poradzić sobie z problemem elektryzowania się włosów jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków i zregenerowanie uszkodzonych pasm. Co jeszcze możemy zrobić? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na regenerację i naprawę zniszczonych włosów.
Oto najważniejsze z nich:
● ogranicz czynniki niszczące włosy - chroń przed mrozem pod czapką, dbaj o odpowiedni poziom wilgotności powietrza w mieszkaniu, unikaj dużych wahań temperatur (nie wchodź do bardzo nagrzanych pomieszczeń prosto z mrozu)
● stosuj odpowiednie preparaty do pielęgnacji - dobrze dobrane kosmetyki nie tylko pozwolą Ci dokładnie umyć włosy, ale zadbają o ich odbudowę i regenerację. Sięgnij po produkty przeznaczone do włosów zniszczonych, takie jak linia Garnier Fructis Goodbye Damage, zawierająca rewolucyjną formułę, która wnika w głąb włosa natychmiast uzupełniając ubytki i scalając rozdwojone końcówki. Podczas codziennej pielęgnacji warto zapewnić swoim włosom termoochronę. Wystarczy kilka kropel Cudownego Olejku Ochrona do 230 C, żeby zabezpieczyć włosy przed działaniem wysokich temperatur z suszarek do włosów, prostownic czy lokówek
● susząc włosy używaj suszarki z funkcją jonizacji powietrza

Wiele przyczyn, jedno rozwiązanie

Niezależnie od tego, co jest powodem kiepskiej kondycji włosów, jest to problem, który wymaga natychmiastowej uwagi. Zniszczone włosy wyglądają nieestetycznie i mogą powodować duży dyskomfort związany ze złym samopoczuciem i brakiem pewności siebie. Właściwa pielęgnacja pomoże nam zregenerować pasma i szybko uporać się z elektryzowaniem się włosów. Odpowiedni poziom nawilżenia to klucz do zdrowo wyglądających włosów. Dbajmy więc o to, żeby używać odpowiednich preparatów myjących i pielęgnujących. Szczególnie zimą, kiedy elektryzujące się włosy są często pojawiającym się problemem.

Włosy zdrowe, nawilżone i bez uszkodzeń nie tylko wyglądają ładniej, ale też nie dotyczy ich problem elektryzowania się. Warto poświęcić trochę czasu i uwagi swoim włosom, przecież fryzura jest naszą wizytówką i jedną z pierwszych cech wyglądu, na którą zwracamy uwagę poznając kogoś nowego. Jak wiadomo zima jest porą roku, która i tak znacznie utrudnia nam eksponowanie naszych włosów (noszenie czapek i szalików nie pozwala nam chwalić się fryzurą), jednak warto zadbać o to, by nasze włosy były zdrowe i nawilżone. Dobrze jest się zaprezentować od początku z jak najlepszej strony, dlatego dbaj o wygląd włosów, szczególnie zimą - to zaprocentuje! Sięgnij poGarnier Fructis Goodbye Damage i ciesz się silnymi włosami zimą.

Garnier na ratunek!