Niezależnie od tego, czy wolisz podkreślać naturalne loki, czy raczej jesteś zwolenniczką odważnej metamorfozy, pielęgnacja włosów zawsze powinna być ważną częścią Twojego dnia, a wszystko po to, aby odpowiednio je odżywiać i zapewnić włosom zdrowy wygląd.

1) Odżywka

Włosy mają tendencje do przesuszania się, a dodatkowo te kręcone są podatne na złamania, dlatego tak ważne jest stosowanie nie tylko odżywki, którą się spłukuje, ale również takiej bez spłukiwania, która zapewnia równie głębokie nawilżenie.

2) Zmniejsz liczbę produktów do stylizacji włosów do absolutnego minimum

Jeżeli ostatnio trwale prostowałaś włosy, ogranicz stosowanie żelu, pianki czy też lakieru do minimum, ponieważ mogą one obciążać włosy i przyspieszać ich przetłuszczanie się.

3) Ogranicz stylizację włosów przy użyciu wysokiej temperatury

Włosy bez względu na ich typ, nie należy zbyt często narażać na zbyt wysokie temperatury. Jeśli to tylko możliwe, ogranicz suszenie włosów przy pomocy suszarki czy innych tego typu urządzeń, gdyż mogą one niszczyć Twoje włosy.

4) Loki, ach te loki

Jeżeli układanie włosów przy użyciu wysokiej temperatury uznałaś za zbyt obciążające dla Twoich włosów, wystarczy, że zwiążesz je gumką, gdy będą jeszcze mokre. Po wyschnięciu i rozpuszczeniu włosy zyskają piękny, naturalny skręt. A to tylko jeden ze sposobów, żeby uniknąć niszczenia włosów przez suszarki, lokówki czy prostownice.

5) Nałóż na włosy odrobinę olejku

Niewielka ilość olejku do włosów zapewni im odpowiednie nawilżenie przez cały długi dzień. Możesz wypróbować różne rodzaje produktów z olejkami, np.: mgiełkę olejkową czy klasyczny olejek chroniący przed wysokimi temperaturami.

6) Mniej znaczy więcej!

Im więcej zabiegów i produktów do stylizacji włosów stosujesz, tym większe prawdopodobieństwo ich przesuszenia lub uszkodzenia. Wybieraj przyjazne włosom fryzury, takie jak: luźno spięte włosy czy warkocze, które nie będą obciążały Twoich włosów, a nawet przyspieszą ich wzrost. Ponadto ogranicz szczotkowanie włosów do absolutnego minimum.

7) Nie obciążaj włosów zbyt częstymi zabiegami

Zarówno chemiczne trwałe prostowanie, jak i prostownice to podstawowe czynniki, które niszczą i wysuszają włosy. Zamiast tego podkreślaj piękno swoich włosów w naturalny sposób i znajdź proste fryzury, które dodadzą Ci naturalności.

8) Odpowiednie odżywianie korzystnie wpływa na stan całego organizmu oraz włosów!

Jednym ze sposobów na dbanie o włosy jest właściwe odżywianie oraz nawadnianie organizmu. Produkty spożywcze bogate w proteiny, takie jak: ryby, warzywa czy jajka nie tylko stymulują wzrost włosów, ale także sprawią, że będą one błyszczące, a co najważniejsze zdrowe. Odżywienie od wewnątrz idealnie uzupełni pielęgnacje włosów od zewnątrz i pozwoli Ci osiągnąć prawdziwie naturalne piękno.

Garnier na ratunek!