Lato może niekorzystnie wpływać na nasze włosy. Płowienie koloru, przesuszone końcówki, puszące się, czy nadmiernie przetłuszczające się włosy to problem z którym spotyka się każda z nas. Pielęgnacja włosów latem nie musi być koszmarem, wystarczy, że sięgniesz po kosmetyki dostosowane do danej pory roku!

1) Zafunduj sobie praktyczną fryzurę na lato.

Zanim oddasz się kąpielom słonecznym, zafunduj sobie prostą oraz praktyczną fryzurę. Kucyk czy kok sprawi, że włosy nie będą Ci przeszkadzać w wakacyjnym relaksie, a będą mniej podatne na szkodliwe czynniki takie jak suche powietrze, chlorowana lub słona woda, które niekorzystnie wpływają na nasze włosy.

2) Zachowaj swój ulubiony kolor włosów na dłużej.

Obawiasz się, że kolor Twoich włosów wypłowieje i stanie się pretensjonalny? Zadbaj o włosy podobnie, jak pielęgnujesz swoją skórę. Gdy jesteś na słońcu, noś kapelusz. Przed wejściem do wody, nałóż na włosy odżywkę bez spłukiwania lub spryskaj je sprayem z filtrem UV. Odżywki do włosów ochronią włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, soli oraz chloru i dodatkowo pozwolą zachować nawilżenie włosów, jak również ich lśniący wygląd.

3) Jak skutecznie zapobiegać puszeniu się włosów.

Nie ma chyba nic gorszego niż puszące się włosy latem. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest odpowiednie odżywienie włosów dzięki zastosowaniu szamponów, odżywek, masek oraz ograniczeniu suszenia czy prostowania włosów. Na koniec warto sięgnąć też po serum do włosów. Kilka kropli nałożonych na włosy zdziała cuda, tak abyś podczas wieczornego wyjścia z przyjaciółmi mogła przyciągać wszystkie spojrzenia.

4) Użyj mocy olejków – nie tylko od zewnątrz

Coraz więcej osób docenia właściwości odżywcze olejków do włosów w aspekcie pielęgnacji włosów oraz skóry. Ich składniki doskonale chronią, ale też nawilżają Twoje włosy. Jednak odżywcze oleje znajdziemy także w jedzeniu. Należy pamiętać, że produkty bogate w proteiny, np.: ryby, jajka czy orzechy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe pochodzące z awokado to także znakomity sposób na zdrowe włosy. Przecież to, co jemy, ma wpływ na stan naszego zdrowia.

5) Odpowiednia ilość płynów to podstawa!

Ostatnie, ale nie mniej ważne – NAWADNIANIE! Nie ma lepszego sposobu na zapewnienie sobie zdrowych włosów czy skóry.

Garnier na ratunek!