Na rynku istnieje mnóstwo produktów, urządzeń oraz porad w zakresie stylizacji włosów, które niestety czasem mogą sprawić, że poczujesz się zagubiona i nie będziesz potrafiła wybrać tego, co jest najodpowiedniejsze właśnie dla Ciebie. Kilka prostych sposobów pozwoli Ci cieszyć się zdrowszymi włosami, zwłaszcza jeśli podobnie jak my, jesteś włosomaniaczką!

Wybieraj proste fryzury i chroń swoje włosy.

Powszechnie wiadomo, że zbyt wysoka temperatura może niszczyć włosy, sprawiając, że stają się one osłabione, łamliwe i wypadają. Dlatego też warto zaopatrzyć się w dobrej jakości urządzenia oferujące różny zakres ustawień i pozwalające na stylizację włosów w najniższej możliwej temperaturze.

Zanim zaczniesz stylizację, rozpyl na włosach specjalny olejek, dzięki któremu termoochrona włosów stanie się faktem. Stwarza on bowiem silikonową otoczkę wokół każdego włosa, zatrzymując wilgoć w jego wnętrzu oraz zapobiegając dalszym zniszczeniom.
Suszenie? Tak, ale w miarę możliwości jak najczęściej rezygnuj z suszarki, nie susz też włosów z głową skierowaną na dół. Suszenie włosów w tej pozycji sprawi, że łuski włosa się otworzą, przyczyniając się do zniszczenia włosów.
Układanie włosów za pomocą lokówki lub prostownicy zacznij dopiero wtedy, gdy będą one zupełnie suche. A przy suszeniu suszarką na koniec użyj tylko chłodnego powietrza, aby w ten sposób zamknąć łuski włosa i dodać im blasku.

Prostowanie czy kręcenie włosów powinno odbywać się za pomocą szybkich, płynnych ruchów bez zbyt długiego trzymania urządzenia na poszczególnych pasmach włosów. Nawet jeżeli nie zakręcisz w danym miejscu pożądanego loka, nie przejmuj się tym zbytnio. Wróć ponownie do tego miejsca, kiedy pasmo włosów odzyska swoją normalną temperaturę.

Postaw na produkty przywracające włosom blask.

Na koniec nałóż na włosy kilka kropli serum lub sięgnij po dający rewelacyjne rezultaty olejek do włosów, co pozwoli Ci odżywić przesuszone końcówki oraz sprawi, że Twoje włosy pozostaną zdrowe i pełne blasku na dłużej! Produkty przywracające blask suchym włosom możesz używać, kiedy tylko masz na to ochotę, a ponadto doskonale uzupełniają one wybrane przez Ciebie produkty do stylizacji włosów, takie jak: żel czy pianka.

Garnier na ratunek!