Wcale nie mamy na myśli modowych wpadek. Chodzi raczej o złe nawyki w pielęgnacji włosów, w tym niewłaściwe mycie włosów, które mogą niszczyć Twoje włosy! Aby mieć zdrowe włosy, postępuj zgodnie z naszymi 10 poradami.

1) Czy zbyt mocno wycierasz włosy ręcznikiem?

Zbyt mocne wycieranie włosów ręcznikiem, zwłaszcza wtedy, gdy są one mokre i bardziej podatne na zniszczenie. Do tego może przyznać się każda z nas. Niestety jest to główna przyczyna łamania się i niszczenia włosów. Dlatego też raczej delikatnie naciskaj niż pocieraj włosy.

2) Zbyt wysoka temperatura podczas układania może prowadzić do zniszczonych i łamliwych włosów.

Nie istnieje logiczne wyjaśnienie, dlaczego suszarki oraz prostownice nagrzewają się do tak wysokich temperatur, ale zdecydowanie nie jest ona konieczna do stylizacji włosów. Średnia temperatura będzie zdecydowanie lepszym wyborem.

3) Czy wiesz, co oznacza termoochrona włosów?

Zanim rozpoczniesz stylizację włosów przy pomocy lokówki lub prostownicy, pamiętaj o użyciu olejku chroniącego włosy przed działaniem zbyt wysokiej temperatury.

4) Czy do czesania włosów używasz szczotki?

Mokre włosy są bardziej podatne na łamanie oraz rozdwajanie się końcówek. Grzebień o rzadko rozstawionych zębach będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż szczotka do włosów w przypadku rozczesywania splątanych włosów, a poza tym pozwala nadać włosom lśniący, zdrowy wygląd.

5) Czy czyścisz swoją szczotkę do włosów?

Większość z nas myje pędzle do makijażu, ale często zapomina o czyszczeniu szczotki do włosów. Tymczasem zanieczyszczenia, które gromadzą się na szczotce, mogą bardzo niszczyć włosy. Wyczyść szczotkę z włosów oraz umyj ją w gorącej wodzie z dodatkiem proszku do pieczenia.

6) Czy regularnie odwiedzasz swojego fryzjera?

Nawet jeżeli nie farbujesz włosów lub Twoja fryzura nie wymaga częstych wizyt w salonie fryzjerskim, powinnaś przynajmniej raz w miesiącu zafundować sobie podcinanie końcówek, które pozwoli Ci cieszyć się zdrowymi włosami i stymulować ich regularny wzrost.

7) Czy mocno upinasz włosy?

Zbyt mocno upięte włosy w koka lub kitkę, mogą powodować nieprzyjemne uczucie napięcia skóry głowy lub po prostu je niszczyć, powodując wypadanie najsłabszych włosów. Wypróbuj alternatywne upięcia włosów takie jak: luźno upięty kucyk bądź kok, dzięki którym zyskasz bardziej naturalny wygląd.

8) Niewielka ilość żelu, pianki lub olejku do układania włosów może zdziałać cuda...

Kosmetyki do włosów używane w nadmiarze mogą powodować efekt odwrotny do zamierzonego. Ich zbyt duża ilość może gromadzić się na powierzchni skóry głowy, powodując przetłuszczanie się włosów oraz inne dolegliwości.

9) Suszenie włosów niezgodnie z kierunkiem ich naturalnego wzrostu.

Przestań suszyć oraz zaczesywać włosy niezgodnie z kierunkiem ich naturalnego wzrostu. Pielęgnacja włosów niezgodna z naturalnym kierunkiem wzrostu po prostu osłabia włosy. Istnieje wiele alternatywnych sposobów na nadanie włosom zniewalającej objętości.

Garnier na ratunek!