ZASKÓRNIKI! NASI NAJWIĘKSI WROGOWIE…

Zaskórniki, znane również jako wągry, to klasyczne objawy trądziku, również trądziku różowatego. Otwarte zaskórniki mają postać czarnych punkcików na skórze, a zamknięte – białych.

DLACZEGO SIĘ POJAWIAJĄ?

Wypryski na twarzy pojawiają się, kiedy w komórkach skóry wokół mieszków włosowych zachodzą funkcjonalne nieprawidłowości, które blokują proces ich złuszczania się.

W JAKI SPOSÓB POWSTAJĄ CZARNE ZASKÓRNIKI?

Czarne punkciki na skórze pojawiają się, kiedy nadmiar sebum zbiera się w mieszkach włosowych i nie może wydostać się na powierzchnię skóry. Pod wpływem powietrza sebum utlenia się i w ten sposób powstaje czarny zaskórnik.

W JAKI SPOSÓB POWSTAJĄ BIAŁE ZASKÓRNIKI?

W przypadku białych zaskórników warstwa komórek pokrywa nagromadzone sebum, które nie ma kontaktu z powietrzem. Wówczas tworzy się biały zaskórnik.
Czerwone wypryski, w postaci grudek lub krostek, są spowodowane działaniem bakterii P. acnes, które naturalnie występują we florze naszej skóry.
P. acnes rozwijają się w mieszkach włosowych. Po kontakcie z sebum tworzą zmiany zapalne, które pojawiają się na skórze w formie czerwonych wyprysków.

WYPRÓBUJ NASZE ROZWIĄZANIA:

W przypadku czarnych i białych zaskórników:
Regularnie złuszczaj skórę. Wypróbuj Ultrazłuszczający peeling Czysta Skóra, aby usunąć nadmiar martwych komórek, które powodują blokowanie sebum.

W przypadku czerwonych wyprysków:
Oczyszczaj skórę intensywnym mleczkiem lub żelem oczyszczającym Czysta Skóra.
Uzupełnij demakijaż, używając płynu micelarnego Czysta Skóra.
A na koniec… wysusz miejsca, w których znajdują się bakterie odpowiedzialne za niedoskonałości skóry, używając intensywnego żelu punktowego i nałóż krem nawilżający lub krem BB.

Garnier na ratunek!