Szybki przewodnik, który pomoże Ci wybrać idealny kolor i ufarbować włosy w domu.

Wybranie idealnego dla siebie koloru spośród bardzo bogatej oferty produktów do koloryzacji włosów może być trudne. Poznaj 5 porad, które ułatwią Ci dokonanie mądrego wyboru!

1. Bądź pewna swojej decyzji
Zanim zaczniesz koloryzację włosów, zastanów się, czy na pewno jesteś zdecydowana na nowy kolor włosów. Koloryzacja włosów może stanowić wyzwanie, zwłaszcza dla tych z Was, które wybiorą odważny kolor włosów, kontrastujący z tym naturalnym.

2. Wybierz odpowiedni kolor podkreślający Twój typ urody
Farba do włosów powinna uzupełniać różnorodne typy karnacji. Czarny kolor włosów nie jest najlepszym wyborem dla osób z jasną cerą. Określ swój rodzaj karnacji! Żeby to zrobić, powinnaś zmyć makijaż i spojrzeć w lustro w dobrze oświetlonym miejscu. Jeżeli Twoja cera ma różowy lub czerwonawy odcień, korzystnie będziesz wyglądać w chłodnych kolorach. Gdy Twoja skóra jest brzoskwiniowa, oliwkowa lub złota, sięgaj po ciepłe odcienie. Jeżeli żaden z wyżej wymienionych kolorów nie dominuje, Twoja karnacja jest neutralna.

3. Zakupy
Kiedy już ustalisz rodzaj swojej karnacji, powinnaś określić odcień włosów, który chcesz osiągnąć. Chłodne rodzaje karnacji idealnie pasują do popielatych oraz neutralnych kolorów, natomiast osoby o ciepłej karnacji powinny sięgać po złote i czerwone odcienie, takie jak: złote czy popielate blondy bądź mahoniowe brązy od Garnier.

4. Zrób test
Zanim ufarbujesz całe włosy, zrób szybki test na niewielkim paśmie włosów z ich dolnej warstwy, najlepiej z tyłu głowy. Odczekaj 24 godziny i sprawdź, czy to odpowiedni kolor włosów dla Ciebie.

5. Poznaj trendy w koloryzacji włosów
Czasami najlepszą podpowiedź, jaki kolor włosów wybrać, dają najnowsze trendy obowiązujące w danym sezonie. Jesienią oraz zimą najlepiej sięgnąć po miedziane odcienie, natomiast latem zdecydowanie królują blondy oraz jasne brązy!

Garnier na ratunek!