Płowiejący kolor włosów to zmora wszystkich miłośniczek piękna! Sprawdź, jak możesz zachować lśniący i intensywny kolor włosów!

Minusem koloryzacji jest płowienie koloru, problem ten jest szczególnie widoczny w przypadku jasnych, intensywnych odcieni czerwieni. Jak temu zapobiegać? Wybieraj tylko produkty wysokiej jakości i odpowiednio pielęgnuj swoje włosy.

Włosy farbowane potrzebują troskliwej pielęgnacji

Zdecydowałaś się ufarbować włosy, ale obawiasz się że zbyt szybko wypłowieją... i będziesz musiała ufarbować je ponownie. Nic bardziej mylnego! Zbyt częsta koloryzacja włosów nie jest dobrym pomysłem, zamiast niej Twoje włosy wolą być odżywiane i odpowiednio pielęgnowane. Nie należy farbować ich częściej niż raz w miesiącu, ponieważ to bardzo niszczy włosy oraz stopniowo przyczynia się do ich płowienia. Więcej przydatnych porad znajdziesz także w naszym artykule „Jak często powinnaś zmieniać kolor włosów”.

Żeby zapewnić sobie piękny i trwały efekt koloryzacji, sięgaj zawsze po farby do włosów najwyższej jakości. Idealnie sprawdzi się linia produktów firmy Garnier przeznaczonych do koloryzacji włosów, która pozwala zachować piękne i lśniące włosy na dłużej.

Pamiętaj także, żeby w ciągu 48 godzin po farbowaniu nie myć włosów; im dłużej farba pozostanie na włosach, tym skuteczniej przeniknie do ich środka! Jeżeli jednak z jakiegoś powodu będziesz zmuszona umyć włosy, koniecznie wybierz szampon do włosów farbowanych niezawierający siarczanów, który będzie łagodny dla Twoich włosów oraz pozwoli na dłużej zachować kolor.

Najważniejsza ze wszystkich jest: odżywka do włosów farbowanych. Farbowanie dość mocno wysusza włosy, a suche włosy szybko płowieją. Dlatego też tak ważna jest właściwie dobrana odżywka do włosów farbowanych, jak również maska, którą należy stosować przynajmniej raz w tygodniu. Z pewnością docenisz korzyści płynące z używania tych produktów i będziesz mogła cieszyć się lśniącymi włosami!

Przyspieszane płowienie koloru włosów jest też często efektem działania promieni słonecznych. Słona, morska woda oraz słońce nie są sprzymierzeńcami pięknych i długotrwałych kolorów. Dlatego też tak ważna jest ochrona przed słońcem i stosowanie odpowiednich produktów w filtrami UV.

Garnier na ratunek!