Gdy chcesz stosować oliwkę lub olejek do ciała, najlepiej dowiedz się, jak prawidłowo to robić i to już za pierwszym razem!

Zbadałaś temat, znalazłaś świetny olejek do ciała i jesteś gotowa, by zacząć go używać! Ale jak często powinnaś stosować ten produkt i skąd wiesz, że nie musisz odpowiednio dostosować swojej rutyny pielęgnacyjnej?

Poznaj produkt do pielęgnacji skóry

Tak jak w przypadku stosowania innych produktów pielęgnacyjnych, powinnaś najpierw dowiedzieć się, w jaki sposób oliwki i olejki do ciała wchodzą w reakcję z Twoją skórą. Jeżeli stosowałaś już balsam do ciała, musisz wiedzieć, że oliwka łatwiej i lepiej się wchłania, zwłaszcza kiedy skóra jest rozgrzana i wilgotna. Dlatego można łatwo użyć jej zbyt dużo.

Codzienne stosowanie oliwki do ciała

Kiedy oliwka stosowana jest na czystą skórę po peelingu – nieważne, czy jest to skóra sucha, czy sucha mieszana – może być używana raz dziennie na całe ciało. Stosuj ją przed użyciem innych kosmetyków lub innych produktów. W przypadku bardzo suchych obszarów, można stosować oliwkę lub olejek do kuracji punktowej kilka razy dziennie. Pamiętaj jednak, że zbyt duża jej ilość może spowodować zatykanie porów, więc zacznij od mniejszej ilości i powoli ją zwiększaj, aby znaleźć idealną równowagę. Jeżeli chcesz włączyć oliwkę do swoje codziennej pielęgnacji ciała, ale nie wiesz, jak zacząć, olejek Oil Beauty od Garnier będzie idealnym wyborem, gdyż ten starannie opracowany produkt jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry.

Garnier na ratunek!