Pięć prostych sposobów na cellulit – jak go zwalczyć i jak mu zapobiegać

Chociaż często traktujemy go jak szpecącą wadę, która wpływa na nasze poczucie własnej atrakcyjności, cellulit to zupełnie naturalne zjawisko, które dotyka ponad 80% kobiet. Pomarszczona, nierówna „skórka pomarańczowa” jest efektem wypychania powiększonych komórek tłuszczowych pod górne warstwy skóry. Świetnym sposobem zapobiegania cellulitowi i zwalczania go są zabiegi pielęgnacyjne i ćwiczenia poprawiające jędrność skóry. Czytaj dalej i dowiedz się, jak zwalczyć cellulit:

1. Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu

Zbyt małe nawodnienie na ogół uniemożliwia organizmowi prawidłowe wyeliminowanie nadmiaru tłuszczu i wydalanie produktów przemiany materii, co sprawia, że będzie on magazynował pokłady tłuszczu w tkance podskórnej. Dlatego upewnij się, że pijesz wystarczająco dużo wody, żeby utrzymać właściwy poziom nawilżenia skóry i zapobiegać tworzeniu się cellulitu.

2. Pamiętaj o regularnej gimnastyce

Chociaż same ćwiczenia na cellulit na udach nie wystarczą, by mu całkowicie zapobiec, ani zupełnie go wyeliminować, ale powodują spalanie tłuszczu i ujędrnianie mięśni. A to pomoże zadbać o jędrność skóry i sprawi, że cellulit będzie znacznie mniej widoczny. Najlepszą metodą jest połączenie treningu cardio i ćwiczeń siłowych. A w zwalczaniu cellulitu na udach i pośladkach nic nie pobije starych, dobrych wykroków.

3. Peeling i masaż

Peeling i masaż mogą pomóc w napinaniu skóry, jak również w rozbijaniu pokładów tłuszczu w tkance podskórnej. Wykonuj peeling całego ciała raz w tygodniu i rozpieszczaj się masażem tak często, jak to możliwe.

4. Używaj specjalnych produktów do pielęgnacji skóry

Używanie specjalnych produktów, takich jak krem antycellulitowy lub balsam ujędrniający do ciała, może wyraźnie pomóc poprawić wygląd skóry. Takie produkty często zawierają składniki zwalczające cellulit, jak kofeina lub cytrusowe olejki eteryczne, pozwalające uzyskać niesamowite efekty w ujędrnianiu skóry. Wypróbuj serię toników do ciała Garnier i znajdź odpowiedni dla siebie.

5. Zrelaksuj się i walcz ze stresem

Może to wydawać się dziwne, ale stres naprawdę ma znaczenie, jeśli chodzi o powstawanie cellulitu. Hormon stresu, kortyzol, może wpływać na grubość i elastyczność skóry oraz na zwiększenie pokładów tłuszczu w organizmie. Dlatego wysypiaj się, oddychaj głęboko i rób to, co lubisz, by zadbać o spokój ducha.

Garnier na ratunek!